Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Kultura Dostępna - Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

2018-08-09 ( czwartek )
18:00
Kino Helios, Galeria Posnania, ul. Pleszewska 1, Poznań

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów. W 2018 roku seanse będą się odbywać tradycyjnie, o godzinie 18:00 oraz (w wybranych kinach) także o 13:00!

10. edycję rozpoczeto 3 maja filmem "Narzeczony na niby", a tydzień później wyświetlono hitem Box Office, czyli "Podatek od miłości". Następnie pokazano przewrotną komedię "Atak paniki" i poruszający "Plan B". Zazębiające się wątki fabularne w obu filmach pokazują jak przewrotny potrafi być los i mimo wielu sytuacji kryzysowych zawsze jest jakieś wyjście. Do repertuaru 10. edycji trafiły także tytuły, które mają na koncie festiwalowe sukcesy. "Pomiędzy słowami" Urszuli Antoniak - nagrodzony Złotym Lwem za najlepsze zdjęcia, "Wieża. Jasny dzień" Jagody Szelc doceniona Złotymi Lwami, m.in. za najlepszy scenariusz i "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej, która z tegorocznego Berlinale wróciła ze Srebrnym Niedźwiedziem. Tuż przed rozpoczęciem wakacji uczniów i nie tylko organizatorzy zapraszaja na nominowaną do Oscara, niezwykłą animację malarską, "Twój Vincent" przedstawiającą historię życia wybitnego artysty Vincenta Van Gogha! A jeśli szukacie Państwo w kinie mocnych wrażeń? To warto obejrzeć "Pitbulla. Ostniego psa" Władysława Pasikowskiego i filmy Patryka Vegi! Tym razem zostanie wyświetlony "Botoks" oraz "Kobiety mafii", które projekcją 30 sierpnia zamykają 10. edycję projektu. Ponownie organizatorzy zapraszaja na cieszące się dużym zainteresowaniem i obsypane nagrodami filmy z poprzedniej edycji. "Najlepszy", "Cicha noc" oraz "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej".

Operatorem projektu Kultura Dostępna jest Narodowe Centrum Kultury. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Dzięki temu we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 13:00 oraz 18:00 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują tylko 10 zł.