Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat Rekreacyjnych regat Rzeczny Match Racing im. kpt. Tomka Adamczyka

Rekreacyjne regaty Rzeczny Match Racing im. kpt. Tomka Adamczyka

2018-07-28 ( sobota )
10:00-18:00
Przystań Rzeczna Stary Port, cypel przy ul. Estkowskiego, Poznań

Nabór załóg na regaty "Rzeczny Match Racing".

Masz przynajmniej stopień żeglarza jachtowego? Łodzie klasy Omega nie są Ci obce? Zbierz załogę i zgłoś się do kolejnej edycji rekreacyjnych regat "Rzeczny Match Racing" im. kpt. Tomka Adamczyka!

Jeśli sprawnie pokonacie wyznaczoną trasę i okażecie się lepsi od pozostałych, czekają na Was atrakcyjne nagrody. Zawody odbędą się w sobotę, 28 lipca, na terenie Przystani Rzecznej w Starym Porcie.

Poznańskie regaty - żaglówki w centrum Poznania to nadal niecodzienny widok, ale wraz z lokalnymi wodniakami organizatorzy regat co roku starają się przyzwyczajać do nich mieszkańców. Od podczas regat żeglarskich mierzą się i specjaliści, i amatorzy. Wszystko po to, aby aktywnie wspólnie spędzić czas, dobrze się bawić i pokazać potencjał rzeki Warty.

Oficjalna część zawodów rozpocznie się o godz. 10:00 uroczystym podniesieniem bandery. Uczestnicy zostaną przyporządkowani do dwóch grup, a potem będą musieli jak najszybciej pokonać określony dystans. Poprawność wykonywanych manewrów zweryfikuje komisja sędziowska.

Kto może startować? Poszczególni członkowie drużyn nie muszą mieć doświadczenia regatowego. Najważniejsze, żeby kapitan posiadał odpowiednie uprawnienia i umiejętności sterowania łodzią żaglową. W poprzednich edycjach startowały rodziny z kilkulatkami, a nawet załogi z czworonogami!

Jeśli nie masz swojego zespołu - nic straconego. Wyślij swoje zgłoszenie, a organizatorzy przyporządkują cię do grupy, która będzie miała wolne miejsce na pokładzie.

Zgłoś chęć udziału, wraz z liczbą osób, na adres info@sea-adventure.eu. Liczba załóg ograniczona! Pierwszeństwo startu mają ekipy, które zgłosiły swój akces za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Udział w regatach jest bezpłatny.

Program regat

  • 9:30-9:50 - Przyjmowanie/potwierdzanie zgłoszeń
  • 10:00 - Uroczyste otwarcie regat i losowanie jachtów
  • 10:30 - Start do pierwszego wyścigu
  • ok. 16:30 - Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
  • 17:00 - Koncert szantowy: Kamil Badzioch
  • 18:00 - Zakończenie regat

W czasie zmagań na wodzie, zapewnione będą atrakcje dla małych i dużych, którzy pozostaną na lądzie. Dzieci będą mogły poskakać w dmuchanym zamku i zmienić się w pirata - a to za sprawą specjalistek od malowania buziek. Dla tych, którzy lubią tworzyć będzie plener malarski organizowany przez Fundację "APJA". Wraz z Sea-Adventure.eu organizatorzy szykują też nie lada gratkę - przejażdżki motorówką ze sternikiem i podziwianie Poznania od strony rzeki.

Plakat Rekreacyjnych regat Rzeczny Match Racing im. kpt. Tomka Adamczyka

Zobacz www.facebook.com/events/1773594999400622/