Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Dzień najmłodszego Odkrywcy w Laboratorium Wyobraźni PPNT

21.07.2018
09:30 12:00

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla Najmłodszych Odkrywców przygotowano program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje Experymentarium: Fabryka Małego Chemika, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami sprawdzą, czy można rozdzielić kolorki na części oraz czy można sprawić, że to, co niewidzialne, stanie się widzialne. Ponadto, Maluchy sprawdzą, jak zrobić miłego w dotyku gniotka, którego zabiorą do domu.

Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych - dzieci będą patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje do odkrycia!

Termin: 21 lipca. Godzina rozpoczęcia: 9:30, 12:00. Czas trwania: 2h. Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Rubież 46, wjazd 3, budynek A2

Bilety: 28 zł normalny, 23 zł ulgowy, 95 zł rodzinny (do 5 osób).

Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z Opiekunami.

Zobacz bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=22&data=2018-07-21