Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Sobota z książką "Historia Poznana"

2018-06-23 ( sobota )
12:00-15:00
Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, ul. ks. I. Posadzego 3, Poznań

Publikacja została oparta na pomyśle napisania razem z dziećmi historii przygód ich rówieśnika, chłopca o imieniu Poznan, żyjącego na Ostrowie Tumskim w przełomowym okresie dziejów - tuż przed przyjęciem chrztu przez księcia Mieszka I.  Wszak legendarny założyciel miasta też był kiedyś dzieckiem i przeżywał ciekawe przygody!

W programie spotkanie z autorką książki Magdaleną Sprenger i wspólne czytanie (kto włączy się w głośne czytanie, czy to duży, czy też mały, otrzyma egzemplarz książki). Dzieci będą mogły skorzystać z przygotowanych strojów i rekwizytów, które pozwolą wcielić się w postaci z książki i wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

Wydarzenie zorganizowano w ramach III Weekendu na Szlaku Piastowskim.

W dniach 22-24.06.2018 roku w Wielkopolsce oraz na Kujawach odbędzie się trzecia edycja święta Szlaku Piastowskiego. Jest to kontynuacja narodzonej w 2016 roku idei stworzenie wspólnego przedsięwzięcia pokazującego atrakcyjność turystyczną obu regionów. Co roku w akcję angażuje się większość obiektów tego najważniejszego szlaku kulturowego w Polsce. "Weekend na Szlaku Piastowskim" to wyjątkowe przedsięwzięcie na skalę obu regionów, a nawet całego kraju. W trzy dni większość obiektów należących do Szlaku Piastowskiego odsłania swoje najbardziej atrakcyjne karty utwierdzając w przekonaniu, że na Szlak można wybierać się zawsze i niezależnie od wieku. Przygotowane przez organizatorów zróżnicowanie atrakcji jest gwarantem, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz rezerwat.muzarp.poznan.pl/pl/aktualnosci/38