Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Panorama Rataj, fot. PoPoznaniu.pl

Od Rataj do Polanki - wycieczka z przewodnikiem oraz elementami gry miejskiej

2018-06-16 ( sobota )
Rondo Rataje, Poznań

Rataje - przez wielu kojarzone głównie z blokami z wielkiej płyty - mają swoją ciekawą historię. Nadarza się doskonała okazja, by ją poznać. W sobot, 16 czerwca 2018, przewodnicy z Grupy PoPoznaniu.pl wraz ze sponsorem - firmą Budimex Nieruchomości - zapraszają na spacer "Od Rataj do Polanki".

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 11:00 na rondzie Rataje, a dokładnie na skwerze od strony osiedla Piastowskiego, gdzie organizatorzy zapraszają na zbiórkę o godzinie 10:45. Jej koniec przewidywany jest na godzinę 13, kiedy uczestnicy dotrą do biura Budimeksu Nieruchomości. Tam będzie czekał na nich drobny poczęstunek.

Uczestnicy spaceru będą mieli okazję poznać ciekawą historię Rataj, a także m.in. dowiedzieć się, którędy przebiegała linia Średzkiej Kolei Powiatowej, skąd wzięła się nazwa tej dzielnicy oraz jakie zadanie pełnił tajemnicy wiatrak przy ul. Milczańskiej.

Dla 15 chętnych grup (liczących od dwóch do sześciu osób) organizatorzy zaplanowani także dodatkowe atrakcje - grę miejską. Podczas spaceru uczestnicy zabawy będą mieli do wykonania zadania. Każda grupa, która rozwiąże je pomyślnie i ustali finałowe hasło, otrzyma od sponsora wycieczki upominek. Aby wziąć udział w grze, należy się jednak zarejestrować za pomocą tego formularza: https://goo.gl/forms/cenMh8Rtj8XHKxe92

Sam udział w spacerze nie wymaga rejestracji i jest bezpłatny.