Kultura w Poznaniu

Kalendarium

okładka książki

Odpowiednie dać Tańcowi słowo - czwartkowe rozmowy o tańcu

2018-06-14 ( czwartek )
19:00
Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4, Poznań

Spotkanie w cyklu "Odpowiednie dać Tańcowi słowo. Czwartkowe rozmowy o tańcu" poświęcone będzie książce Taniec w sprzężeniu nauk i technologii. Nowe perspektywy w badaniach tańca autorstwa Sandry Frydrysiak.

Gośćmi Anny Królicy będą autorka publikacji oraz Iwona Pasińska, dyrektor Polskiego Teatru Tańca, prof. dr hab. Agnieszka Jelewska i dr Michał Krawczak  - badacze transdycyplinarnych relacji pomiędzy nauką, sztuką kulturą i technologią, współtwórcy HAT Research Center na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, (artandsciencestudies.com), członkowie kolektywu Daed Baitz (daedbaitz.com).

Sandra Frydrysiak to teoretyczka i badaczka tańca, doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa, adiunkt w Zakładzie Antropologii Kultury w Katedrze Kulturoznawstwa UMK w Toruniu. Kieruje projektem "+-mózg", w ramach którego wraz z badaczami z Instytutu PAN zajmuje się percepcją tańca współczesnego w wirtualnej rzeczywistości. W publikacji "Taniec w sprzężeniu nauk i technologii. Nowe perspektywy w badaniach tańca" zastanawia się, jak w przemianach zachodzących w tańcu współczesnym odbijają się przekształcenia kulturowe, wynikające z oddziaływania nowych rozwiązań naukowych i technologicznych na organizm ludzki. W spektrum jej zainteresowania znajdują się zarówno prace choreograficzne, jak i eksperymenty neurokognitywne, badania laboratoryjne czy badania z obszaru art and science.

Cykl "Odpowiednie dać Tańcowi słowo" (kuratorka: Anna Królica) obejmuje rozmowy, poruszające zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Raz w miesiącu PTT organizuje spotykanie, by rozmawiać o najistotniejszych zagadnieniach związanych z przestrzenią sztuki choreograficznej w kontekście eksperymentu. Ostatnio spotkania dedykowane są nowościom wydawniczym.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie 30 zł.