Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Koncerty Wolności - warsztaty z rewolucji

07.06 – 08.06.2018

Rok 1968 dokonał się również poprzez muzykę. To między innymi dźwięki ówczesnego pokolenia wchodzącego w dorosłość były nośnikiem tej społeczno-kulturowej zmiany jakościowej na całym niemal świecie. Równo 50 lat po tych wydarzeniach w ramach Warsztatów z Rewolucji odbędą się na Placu Wolności dwa koncerty znakomitych artystów, niezwykłe również ze względu na swoją eksperymentalną formę i znaczący przekaz.
7 i 8 czerwca o godzinie 21:00 na Placu Wolności wystąpią odpowiednio Michał Szturomski i An On Bast - cenieni i doświadczeni producenci i wykonawcy muzyki elektronicznej.

Na Koncertach Wolności zaprezentowane zostaną słuchowiska, których narracja oparta będzie na tekstach Witkacego, Tadeusza Boya-Żeleńskiego i Stanisława Brzozowskiego, z wykorzystaniem nagrań w wykonaniu aktorów Teatru 8 Dnia. Live actom towarzyszyć będą wizualizacje tworzone przez VJa Jędrzeja Guzika.
Założeniem Koncertów Wolności jest zarysowanie różnych wizji przyszłości, wolności, zmiany społecznej, buntu. Zapraszamy na koncerty, w których muzyka, wizualizacje i literatura stanowią punkt wyjścia do refleksji na temat historii, jak i niedalekiej przyszłości.

  • muzyka: Michał Szturomski, An On Bast
  • wizualizacje: Jędrzej Guzik
  • recytują: Adam Borowski-Herbst, Tadeusz Janiszewski-Theobaldt, Marcin Kęszycki, Ewa Wójciak-Pleyn
  • koncepcja i koordynacja: Estrada Poznańska

Wstęp wolny.
Pełen program warsztatów z Rewolucji organizowanych wspólnie przez Estradę Poznańską, Galerię Miejską Arsenał i Teatr 8 Dnia na stronie
http://68warsztatyzrewolucji.pl/