Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Ethno Port 2018 - WoWaKin (Polska)

2018-06-08 ( piątek )
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Powstały w 2016 roku WoWaKin to jeden z najciekawszych zespołów grających muzykę "spoza miasta" w jej najświeższej odsłonie. Został założony przez kompozytora i gitarzystę jazzowego Bartłomieja Woźniaka, akordeonistę Mateusza Wachowiaka oraz wokalistkę, skrzypaczkę i aktorkę Paulę Kinaszewską. Twórczość tercetu wyróżnia naturalność, szczerość i swoboda improwizacji oraz niebanalne podejście do tradycji.
Wykonywane przez nich mazurki, obery i kujawiaki pochodzą od największych mistrzów ludowego "nizinnego grania", takich jak Piotr Gaca czy Tadeusz Jedynak. Muzycy z WoWaKinu wybierają z tych utworów najbardziej powykręcane melodie i ciekawe, z dużą dawką humoru teksty, a następnie ze szczerą radością dzielą się nimi ze słuchaczami.
Wcześniejsze muzyczne doświadczenia członków zespołu sprawiają, że potrafią spojrzeć na wiejskie granie z szerszej perspektywy. Szukają w nim miejsc, które da się oryginalnie rozwinąć poprzez ciekawe zabiegi brzmieniowe czy wprowadzenie instrumentów spoza polskiej tradycji ludowej, takich jak banjolele czy kalimba. Kilka miesięcy temu WoWaKin wydał swój debiutancki album "Kraj za miastem".

Bilety w cenie 20 zł.

_

FOT. M. ANKIERSZTEJN

_
opr.LT

Bilety dostępne w: