Kultura Poznań.pl

Kalendarium

x

Andrzej Kowalski Quartet - koncert

2018-06-04 ( poniedziałek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Quartet Andrzeja Kowalskiego gra przede wszystkim jazz, który zawiera elementy muzyki elektronicznej oraz rockowej.

Andrzej Kowalski - gitarzysta i kompozytor, wielokrotnie nagradzany na konkursach muzycznych, takich jak: Azoty Tarnów Jazz Contest 2014, Makroregionalny Konkurs Improwizacji Jazzowej w Koninie 2015, RCK Pro Jazz 2017. W 2015 roku otrzymał stypendium na letnie warsztaty w
Berklee College of Music w Bostonie. Ponadto brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak znamienitych muzyków, jak Mike Stern, Dave Liebman czy David Doruzka.

Taras Bakovskyi - saksofonista i kompozytor, laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w międzynarodowych konkursach, m.in. I miejsce w konkursie Nowe Imiona Ukrainy w Kijowie. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. z Frankiem Parkerem, Michaelem Bowie, Vitoldem Rekiem czy Marcusem Stricklandem.

Ion Virlan - basista i kontrabasista, ukończył Narodowe Konserwatorium w Bukareszcie oraz Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Występował na dużych festiwalach muzyki jazzowej w Rumunii, takich jak: Sibiu Jazz Festiwal oraz Timisoara Jazz Festiwal.

Adam Wajdzik - perkusista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II
stopnia w Poznaniu. Uczestnik wielu kursów i warsztatów prowadzonych m.in. przez Pawła Kaczmarczyka, Krzysztofa Gradziuka, Derricka McKenzie. Zdobywca wielu nagród na konkursach muzyki jazzowej m.in. I nagrody na VIII RCK Pro Jazz w Kołobrzegu z zespołem Izotop, czy I nagrody na XIII Hanza Jazz Festiwal oraz wyróżnienia na Blue Note Poznań Competition 2017 z formacją Follow Dices.

Andrzej Kowalski - gitara, syntezatory, Taras Bakovskyi - saksofony, syntezatory, Ion Virlan - kontrabas, gitara basowa, Adam Wajdzik - perkusja

Bilety - 30 zł 

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/