Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Danny Bryant - koncert

16.05.2018
20:00

Danny Bryant urodził się 26.07.1980. roku w Royston, Hertfordshire w Anglii. Jego pasja zawsze była muzyka. Już w wieku 15 lat zaczął śpiewać i grać na gitarze. 
Zawodowo zajął się graniem zaraz po skończeniu 18 roku życia. Jego kariera muzyczna obejmuje obie strony oceanu. W swoim cv może napisać iż grywał na tych samych scenach co jego idole - Carlos Santana, Joe Cocker czy Buddy Guy. Ma na swoim koncie 15 płyt długogrających. Pierwsza "Watching You" nagrał i wydał w roku 2002. Ze szczególną atencją artysta odnosi się do wydanego w 2016 podwójnego krążka będacego zapisem koncertu który odbył się 29 stycznia 2016. Wtedy to Danny Bryant występował na czele 
9 osobowej orkiestry - big bandu. Utwory zawarte na tym wydawnictwie cechuje duża dynamika oraz duza dbałość o aranż. Artysta bardzo chciał podkreślić bogactwo brzmieniowe swojego zespołu - zupełnie inne od tego do którego jego fani przywykli. Bo Danny gra przeważnie w trio. Do Polski Danny Bryant przyjedzie tuż po wydaniu nowej płyty. Premiera krążka pt - "REVELATION" została zaplanowana na 20 kwietnia 2018. Tak więc będziemy mogli jako jedni z pierwszych usłyszeć te dżwięki na żywo.
Warto dodać iż Danny cieszy się sporym szacunkiem w branży gitarowych mistrzów.
Joe Bonamassa powiedział o nim - "fantastyczny gitarzysta, który gdy bierze do ręki swego Fendera Stratocastera sprawia, że ten instrument naprawdę śpiewa. Natomiast inny mistzr gitary Walter Trout tak scharakteryzował grę Dannego - "to co go wyróżnia, to pasja i uczucie. Gra Danny'ego porywa intensywnością i pośpiechem. Warto dodać iż oprócz Fendera Danny używa specjalnie dla niego zaprojektowanej gitary Fret- King. Jego brzmienia uzupełnia wzmacniak BLACKSTAR. Teraz tylko należy czekać na koncert w Blue Note by te opinie skonfrontować z rzeczywistością.
Skład zespołu:

Danny Bryant - gitara i spiew
Alex Philpps - bas
Dave Raeburn - perkusja

Bilety:

do dnia 11.05.2018
stojące 50  siedzące 70 pln
od dnia 12.05.2018
stojace 70  siedzace  90 pln

opr.sw

Zobacz www.ranus.pl/koncert.html