Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Spektakl Teatru Pod Fontanną - Wesele

2018-05-14 ( poniedziałek )
18:30
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Inne

"Wesele", reż. Janusz Stolarski
TEATR POD FONTANNĄ
Weselicho! Takie prawdziwe - z tańcami, porywającą muzyką na żywo i z Polaków o życiu rozmowami. Ubawicie się setnie! A może jednak zasmucicie? Lub przerazicie?
"Ponad sto lat temu Wyspiański w 'Weselu' dokonał wiwisekcji polskiego społeczeństwa. Nie oszczędził nikogo. Z szaf powyciągał polskie trupy, rozszarpał stare i nowe rany. Postawił diagnozę, dając szansę na terapię - nikt jej jednak nie podjął. Przeciwnie - obrażeni goście bronowickiego wesela na krakowskiej premierze, przeklinali autora. Ponad sto lat..., a dla nas diagnoza Wyspiańskiego wciąż brzmi prawdziwie. Zapraszamy gości na 'Wesele' " - zachęca reżyser, Janusz Stolarski."Wesele" to drugi już (po fantastycznej, zrealizowanej w

2016r., bardzo intymnej "Niszy") spektakl, którego premiera odbyła się pod koniec maja tego roku. Przedstawienie przygotował Janusz Stolarski wspólnie z uczestnikami pracowni teatralnych działających przy "Domach pod fontanną" - dwóch ośrodkach zajmujących się rehabilitacją społeczno-zawodową osób po kryzysach psychicznych. W ramach zamkowego programu TEATR POWSZECHNY pracują jako jeden zespół, pod nazwą Teatr pod Fontanną, zdobywając coraz wyższe szczeble aktorskiego kunsztu.
Janusz Stolarski - aktor, absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie. Występował w: Drugim Studio Wrocławskim, Państwowym Teatrze w Kielcach, Teatrze Polskim w Poznaniu, grupie teatralnej Sekta Lecha Raczaka, Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Studio w Warszawie i Orbis Tertius Trzecim Teatrze Lecha Raczaka. Gościnnie brał udział między innymi w spektaklach "Don Juan" i "tryptyk wyspiański" w Teatrze Starym w Krakowie, "Rzeźnia Lila Róż" Teatru Usta Usta w reżyserii Marcina Libera oraz "Przypadki Pana von K." Polskiego Teatru Tańca. Jest laureatem wielu nagród za monodramy, w tym Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu (1991) za "Ecce Homo", nagrody specjalnej Jury Drugiego Międzynarodowego Festiwalu Monodramów Krajów Nadbałtyckich - Kowno 2010 za spektakl "Kod" i wielu innych. Prowadzi warsztaty teatralne w kraju i za granicą. Od 2016r. współpracuje z Teatrem pod Fontanną w ramach zamkowego projektu "Teatr powszechny".

"Wesele" znalazło się w finale Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego "The best OFF" !!! Gratulacje dla pozostałych 20 nominowanych! I serdeczne podziękowania dla organizatorów (teatralny.pl i nietak!t) oraz Jury! Kto jeszcze nie widział przedstawienia - zapraszamy na majowy pokaz - wraz z jurorami konkursu będziecie mogli przekonać się że dzieło Janusza Stolarskiego, Jacka Hałasa i aktorów Teatru pod Fontanną faktycznie jest the best!

Koncepcja i reżyseria: Janusz Stolarski
Muzyka: Jacek Hałas
Występują: Mirosław Barnaś, Piotr Bekasiak, Tymoteusz Ćwierzyk, Tomasz Dzierżanowski, Łukasz Gnioch, Agnieszka Grabia, Jagoda Gruszczyńska, Jacek Hałas, Julia Hałas, Agnieszka Kamińska, Hanna Kubaszewska, Sylwia Marciniuk, Urszula Matuszewska, Andrzej Nyczke, Paweł Nyga, Marta Pautrzak, Krystyna Pilecka, Michał Przybytkowski, [Władysław Rogala], Justyna Romanowska, Urszula Stachowiak, Janusz Stolarski, Aldona Wiśniewska, Ewa Zajkowska, Zbigniew Zbitkowski

Zespół: Jacek Hałas ‒ akordeon, lira korbowa, kalimba, drumla
              Antoni Hałas ‒ elektronika, wiolonczela
              Jonasz Hałas ‒ trąbka, ligawa
              Jakub Hałas ‒ akordeon

Bilety w cenie: 15 / 10 zł (normalne / ulgowe).

_
opr.LT