Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Poznański Klub Podróżnika - Spotkanie z Piotrem Strzeżyszem

2018-05-14 ( poniedziałek )
19:00
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

Poznański Klub Podróżnika - Ewa Witczak zaprasza na spotkanie pt. "Oderwać się od ziemi, czyli rowerem z Patagonii na Alaskę"
Gościem będzie Piotr Strzeżysz

"Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem" napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego usłyszymy, że daleki, obcy nieznany świat jest bliższy niż nam się na co dzień wydaje, że ludzie w nim są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. I choć niekoniecznie trzeba w tym celu ruszać się z domu na drugi koniec świata, to podróż w niewymuszony sposób bardzo w tym "odkrywaniu" pomaga.

Uczestnicy obejrzą zdjęcia i posłuchają opowieści z półtorarocznej podróży z Patagonii na Alaskę, a na deser obejrzą film - kilka barwnych migawek i krótkich monologów z życia współczesnego nomady, który włóczy się po świecie, szukając w nim swojego miejsca. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z "innym", rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu - to wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureata Kolosa 2014 oraz autora m.in. "Snu powrotu" i "Powidoków" (wyróżnionych nagrodą Magellana i Bursztynowym Motylem za najlepszą książkę podróżniczą roku), który od zawsze marzył, żeby być ptakiem.

Bilety w cenie 17 zł dostępne on-line.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: