Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Spacer z przewodnikiem PoPoznaniu.pl - Niestachów i Golęcin

2018-05-12 ( sobota )
10:00
Start przed wejściem do Ogrodu Dendrologicznego UP od ulicy Niestachowskiej

Nadszedł maj dlatego premierowa propozycja przewodników PoPoznaniu.pl to oczywiście spacer po terenach zielonych, tym razem wyruszą poznawać Niestachów i Golęcin!

Przewodnik (Janusz) będzie czekać na zainteresowanych przed wejściem do Ogrodu Dendrologicznego UP od ulicy Niestachowskiej.

Po dwóch wędrówkach po Sołaczu uczestnicy odwiedzą część Poznania, w której przewidziała była realizacja dalszej części willowego założenia. Jej realizacja nie doszła jednak do skutku. Na trasie wycieczki znajdzie się, stosunkowo słabo funkcjonujący w świadomości poznaniaków, rozcięty szeroką arterią Niestachów oraz Golęcin. Te dwa istotne składniki zachodniego klina zieleni to mieszanka przestrzenna akcentów przyrodniczych, rekreacyjnych i sportowych, akademickich oraz wojskowych, na której mocno swe piętno odcisnęła historia, a zwłaszcza II wojna światowa.

_

Spacery odbywają się w konwencji "free walking tour" - wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

_
opr.LT