Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Sen o dolinie - koncert Krzysztofa Cugowskiego

11.05.2018
19:00 22:00

Po raz pierwszy w Poznaniu zaprezentowany zostanie nowy muzyczny projekt wieloletniego frontmana Budki Suflera - "Krzysztof Cugowski i zespół", złożony z najlepszych polskich muzyków, Jednym z pierwszych miejsc, jakie odwiedzi, jest właśnie Poznań.

Krzysztof Cugowski to jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w polskiej muzyce. Jeden ze współzałożycieli legendarnej Budki Suflera, która zakończyła swą działalność w 2014 roku. W 1975 roku znalazł się na drugim miejscu w notowaniu "Wokaliści roku" przeprowadzonego przez czasopismo "Non Stop". W 1976 opuścił Budkę Suflera na osiem lat. W tym czasie pracował z zespołami Spisek i Cross. Jako artysta solowy, nagrał dwa albumy - "Wokół cisza trwa" i "Podwójna twarz". W roku 1964 ponownie związał się z Budką Suflera, z którą koncertował w USA. Budka Suflera wróciła do kraju w 1992 roku, na nagranie płyty "Cisza", która przyniosła formacji sukces artystyczny i komercyjny wystarczający do podjęcia decyzji o powrocie na stałe na polski rynek muzyczny. Największy sukces w karierze Cugowskiego przyniosła płyta "Nic nie boli, tak jak życie", której sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy. Dzięki temu, zespół w listopadzie 1999 wystąpił w sali Carnegie Hall w Nowym Jorku. W tym samym roku, wznowił swoją karierę solową, wydając płytę "Kolędy", na której znalazły się jego wersje takich utworów, jak "Cicha noc", "Przybieżeli do Betlejem" czy "Jezus malusieńki". Dwa lata później nagrał album rhythm'n'bluesowy "Integralnie". Wspomógł go wówczas muzyk jazzowy Wojciech Karolak. Cugowski wybrał na potrzeby tego wydawnictwa dwanaście ulubionych kawałków innych wykonawców, m.in. "Czerwony jak cegła" grupy Dżem, "Dni, których nie znamy" Marka Grechuty, "Move Over" Janis Joplin i "Seagull" Bad Company. W 2005 roku w sklepach pojawiła się reedycja jego debiutanckiej płyty "Wokół cisza trwa".

Po zakończeniu działalności Budki Suflera, wokalista wydał kolejny solowy krążek pt. "Przebudzenie" (2015) z muzyką Stefana Gąsieńca, a także występował wspólnie z dwoma synami: Piotrem i Wojtkiem oraz ich zespołem BRACIA.

Obecnie rusza w trasę jako solista wraz znowym zespołem.

Bilety w cenie 90 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: