Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Odpowiednie dać tańcowi słowo - czwartkowe rozmowy o tańcu

2018-03-15 ( czwartek )
19:00
Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4, Poznań

Spotkanie wokół książki: "Polskie artystki awangardy tanecznej. Historie i rekonstrukcje I Polish Dance Avant-Garde Artists. Stories and Reconstructions" pod redakcją Joanny Szymajdy. Wydawcami są Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Adama Mickiewicza.

Publikacja jest dwujęzyczna i zawiera 11 artykułów 11 autorów i autorek, skoncentrowanych wokół postaci polskich choreografek i wielkich osobowości scenicznych: Janiny Mieczyńskiej, Ireny Prusickiej, Tacjanny Wysockiej, Bronisławy Niżyńskiej, Marie Rambert, Poli Nireńskiej, Yanki Rudzkiej oraz o rekonstrukcjach ich prac i archeologii tańca.

Dyskusja o kolejach losu polskiego tańca międzywojennego oraz jego barwnych przedstawicielkach.

Publikacja jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Została dofinansowana ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Przy okazji spotkania będzie możliwość nabycia książek w promocyjnej cenie 33 zł.

Rozmówcy: Joanna Szymajda, Hanna Raszewska - Kursa, Iwona Pasińska. Moderatorka/kuratorka: Anna Królica.

Dyskusja odbędzie się w cyklu "Odpowiednie dać Tańcowi słowo", który obejmuje rozmowy, poruszające zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Raz w miesiącu PTT organizuje spotkanie, potczas którego trwają rozmowy o najistotniejszych zagadnieniach związanych z przestrzenią sztuki choreograficznej w kontekście eksperymentu.

Zobacz www.ptt-poznan.pl