Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Hermon Mehari

Koncert - Hermon Mehari Quartet

2018-03-03 ( sobota )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

HERMON MEHARI QUARTET: FROM KANSAS CITY WITH LOVE

Czołówka muzycznej sceny Kansas City! W autorskim kwartecie uzdolnionego trębacza usłyszymy między innymi perkusistę Mike'a Warrena, współpracownika Wyntona Masalisa w Jazz at Lincoln Center Orchestra.

Oczekiwany debiutancki album "Bleu" Hermona Mehariego w roli lidera wyznacza nową erę w jego karierze. Muzyka obejmuje zarówno obszar jego pokolenia jak i jego własną oryginalną muzykę w taki sposób, aby zobrazować jego obecną muzyczną ścieżkę. Artyści występujący na płycie "Bleu"- artysta wytwórni płytowej WCM Aaron Parks na pianinie, artysta wytwórni Blue Note Logan Richardson na saksofonie altowym, Peter Schlamb na wibrafonie, Ryan J. Lee na perkusji oraz Rick Rosato na instrumencie basowym. Mehari niedawno został zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Trąbkowego Carmine Caruso 2015 oraz półfinalistą Konkursu Jazzowego Thelonious Monk 2014. W 2014 roku wydał płytę "Our Journey" z grupą Diverse, to jego druga płyta z tą grupą. Mehari prowadzi trasę koncertową na całym świecie razem ze swoją grupą oraz jako muzyk towarzyszący.

Mehari został również zwycięzcą Krajowego Konkursu Trąbkowego w 2008 r. i zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Trąbkowym Guild w Sydney w Australii. Jako członek-założyciel grupy Diverse, której tytułowy debiutancki album wydany przez wytwórnię Origin Records w Seattle osiągnął czołową 40. na liście przebojów Radia Jazzweek, zawodowo występował z wybitnymi saksofonistami takimi jak Jaleel Shaw, Logan Richardson, Bobby Watson, Ben Van Gelder czy Tivon Pennicott. Występował również z muzykami takimi jak Aaron Parks, Joe Sanders, Hubert Laws, Randy Brecker, Tony Tixier, Dave Pietro, Clay Jenkins i wieloma innymi wspaniałymi muzykami.

Wystąpią:

  • Hermon Mehari - trąbka,
  • Peter Schlamb - fortepian,
  • Dominique Sanders - kontrabas,
  • Mike Warren - perkusja

Bilety - 70 zł.

_
opr.LT, akt.sw

Bilety dostępne w: