Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spacer z przewodnikiem - Śladami Powstania Wielkopolskiego

2017-12-27 ( środa )
13:00
zbiórka przed Ratuszem na Starym Rynku

Tradycyjnie już w grudniu wycieczkowo świętowana jest rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na spacer tematyczny zaprasza przewodnik Jarek, będzie czekał na chętnych przed Ratuszem, zakończenie zwiedzania przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich.

W kolejną rocznicę wybuchu największego polskiego zwycięskiego powstania Organizatorzy zapraszają na spacer po teatrze wydarzeń - miejscach z nim związanych. Na trasie wycieczki nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy Pomnika Powstańców Wielkopolskich. Poruszymy także mniej znane kwestie związane z powstaniem takie jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy i skautów w działaniach zbrojnych. Przemówią do uczestników wycieczki uczestnicy wydarzeń za pomocą relacji i wspomnień. Spacer to doskonała okazja, aby w przystępnej formie odświeżyć lub rozszerzyć swoją wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim.

Spacery odbywają się w konwencji "freewalking tour" - wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

_
opr.LT