Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Poznań Silent Night 2017

2017-12-11 ( poniedziałek )
17:00
Stary Rynek, Poznań

Przed poznańskim Ratuszem każdy - bez względu na wiek, płeć, kolor skóry, wyznanie czy język - może wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju świątecznym wydarzeniu. Tego dnia międzynarodowa społeczność Poznania utworzy niepowtarzalny wielojęzyczny chór, aby wspólnie zaśpiewać kolędę "Cicha Noc" w możliwie jak największej liczbie języków.

Idea Silent Night jest prosta - jedna kolęda, wiele języków, wspólne przesłanie miłości i radości. Międzynarodowa społeczność akademicka zaprasza wszystkich mieszkańców do stworzenia wielojęzycznego chóru i wspólnego śpiewania "Cichej Nocy" w możliwie dużej liczbie języków.

"Cicha Noc"to najbardziej znana kolęda na świecie, którą przetłumaczono aż na 300 języków i dialektów. 11 grudnia na płycie Starego Rynku, przy Ratuszu, o godz. 17:00 odbędzie się trzecia edycja wydarzenia pod nazwą "Poznań Silent Night 2017". Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Poznania, a wśród nich studenci zagraniczni, obcokrajowcy na stałe mieszkający w Poznaniu, społeczność lokalna oraz wolontariusze. Śpiewając wspólnie jedną z najpiękniejszych kolęd, pokażemy Poznań jako miejsce otwarte na wielokulturowość, a jego mieszkańców jako tolerancyjnych, serdecznych i gościnnych. Magię zbliżających się Świąt wzmocni przełamanie się opłatkiem i wspólne dekorowanie pierników.

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" przy współpracy z Miastem Poznaniemń (wydarzenie finansowane jest przez Miasto w formie małego grantu, w ramach Programu "Integracja i aktywizacja środowiska studenckiego poznańskich uczelni.").

Zobacz www.facebook.com/events/1516825188353268/