Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim

2017-12-04 ( poniedziałek )
18:00
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Seria o prokuratorze Szackim uczyniła Zygmunta Miłoszewskiego najsłynniejszym polskim autorem kryminałów. Tym razem Miłoszewski zaskakuje swoich wiernych fanów. Jego nowa powieść to nietypowa komedia ironiczno-romantyczna. Spotkanie z okazji premiery "Jak zawsze" (W.A.B.).

Bywają małżeństwa zbudowane na przyjaźni, czułości, na porozumieniu dusz. Związek Grażyny i Ludwika zawsze napędzała namiętność. Dlatego co roku uroczyście świętują rocznicę wieczoru 1963 roku, kiedy pierwszy raz uprawiali seks. W dniu, kiedy celebrują okrągłą 50. rocznicę, on jest po osiemdziesiątce, ona tuż przed. Czy coś jeszcze ich czeka? Smutek jak zawsze zwalczają namiętnością, aby rano ku swojemu zdumieniu obudzić się w swoich młodych ciałach, z powrotem w roku 1963. W Warszawie, w której stoi wieża przyjaźni polsko-francuskiej, a Edward Gierek to porywający tłumy opozycyjny polityk. Czy bohaterowie powtórzą swoją miłość?

Zygmunt Miłoszewski - polski powieściopisarz i publicysta, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych, laureat Paszportu Polityki. Autor powieści kryminalnych, m.in. trylogii o prokuratorze Teodorze Szackim.

Wstęp wolny.

_

Kolejne spotkania w empik Megastore Poznań:

  • ANDRZEJ MALESZKA, 5 grudnia, godz. 18:00

Andrzej Maleszka po raz kolejny zabiera czytelników w fantastyczną i pełną przygód podróż. W swojej najnowszej książce "Magiczne drzewo. Tom 9. Berło" (Znak) Kuki, Gabi, Blubek i mówiący pies wyruszają, by zmierzyć się z pożerającym prąd robotem. Niestety robot potrafi zmienić się w chłopca, co znacznie utrudnia zadanie młodym bohaterom. Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy.

  • JOE WINDY, 6 grudnia, godz. 18:00

Magia jest na wyciagnięcie ręki! Daj się̨ wciągnąć opowieści o mocy wyobraźni, sile przyjaźni, odwadze i determinacji, które są w każdym z nas. Chorujący na astmę̨ Patryk każdego dnia bawi się w Central Parku. Za sprawą sprytnego gnoma Ogryzalda trafia przez tajemniczy portal do Krainy Koe, odbicia nowojorskiego parku w równoległym wymiarze. Zgodnie z przepowiednią magicznemu światu grozi poważne niebezpieczeństwo. "Central Park. Kraina Koe" (wyd. Rebis) to pierwsza z prezentowanych w serii " Strażnicy Globusa" książek o baśniowych miejscach ukrytych na całym świecie.

  • KAROLINA KORWIN PIOTROWSKA, 7 grudnia, godz. 18:00

"#Sława" (Prószyński Media) to fascynująca wyprawa szlakiem historii ludzkich biografii, w której motywem przewodnim jest sława i jej oddziaływanie na nasze życie. Autorka, ze znaną sobie swobodą i erudycją, opowiada o ludziach, których znamy z pierwszych stron gazet i mediów. Dzięki tej książce będziemy mogli zaspokoić towarzyszącą nam ciekawość, do której niekiedy nie chcemy się przyznać, bo przecież każdy z nas lubi podpatrywać innych.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

_
opr.LT

Baner