Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Oficjalny line-up Miejskiego Grania z Żywcem został ogłoszony. Żywiec w tym roku postawił na bardziej miejską lokalizację, jaką jest klimatyczny park Starego Browaru. Repertuar dla Poznania wygląda następująco:

  • 7 lipca, Kortez - kompozytor, wokalista, gitarzysta, pianista oraz puzonista, bez wątpienia wielki debiut artystyczny roku 2016. Charakterystyczna barwa głosu sprawia, że jego muzyka wprowadza odbiorcę w niezwykle intymny klimat.
  • 15 lipca, Rosalie - młoda artystka, debiutująca na polskiej i niemieckiej scenie muzycznej. W jej utworach można dostrzec wyraźne inspiracje brzmieniem amerykańskiego r&b i hip-hop'u lat '80/'90.
  • 22 lipca, Daria Zawiałow - karierę muzyczną zaczynała od chórków w zespole Maryli Rodowicz. Uczestniczka takich programów muzycznych TVN jak "Mam talent" i "X-Factor". W 2017 roku ukazał się jej debiutancki album pt. "A Kysz!".
  • 4 sierpnia, O.S.T.R. - polski raper, muzyk i kompozytor, znany jako Ostry. W 2014 roku uznany za Artystę Dekady w Plebiscycie WuDoo i Hip-hop.pl. Jego ostatni album "Życie po śmierci" okazał się najczęściej kupowaną płytą CD w 2016 roku w Polsce.
  • 12 sierpnia, Rebeka - duet Iwony Skwarek i Bartosza Szczęsnego, słynący z wykorzystania w swoich utworach keyboardu Casio. Uwielbiany przez festiwalową widownię na Heineken Open'er Festival, Burn Selector czy Free Form Festival.
  • 18 sierpnia, Mioush - raper i producent muzyczny, który na swoim koncie ma liczne utwory, powstałe przy współpracy z takimi artystami jak Smolik, Katarzyna Nosowska czy Organek. Ogromna nadzieja polskiej, hop-hopowej sceny muzycznej.
  • 25 sierpnia, Pro8l3m - zespół dwóch przyjaciół, dla których konsekwencją silnej relacji było stworzenie zespołu i realizacja marzeń dotyczących tworzenia muzyki hip-hopowej.

Wstęp wolny, bez wejściówek.

_
akt.LT