Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Wakacje w muzeum - Baśnie cygańskie

2017-08-09 ( środa )
12:15
Muzeum Etnograficzne, ul. Grobla 25, wejście od ul. Mostowej, Poznań

Zajęcia adresowane sa do dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

W czasie wakacji Organizatorzy zapraszają małych odkrywców do Muzeum Narodowego w Poznaniu na fascynujące podróże po muzealnych zakamarkach.
Muzeum Narodowe to nie tylko galeria malarstwa i rzeźby, ale także oddziały dedykowane m.in. etnografii, sztuce użytkowej, historii miasta Poznania czy wojskowości. Dlatego też dla miłośników pięknych widoków przygotowano zajęcia związane z pejzażami i podróżami, dla wielbicieli tradycji odbędą się spotkania uczące poznańskiej gwary, dla melomanów - spotkania z muzyką wśród dzieł sztuki, dla prawdziwych dam - lekcje o strojach i ubiorze, a dla wytrawnych słuchaczy - cygańskie baśnie. Jak na muzeum przystało nie zabraknie spotkań z historią: opowieści o rycerzach i żołnierzach Legii Cudzoziemskiej oraz zabaw w poszukiwaczy przygód i odkrywców muzealnych tajemnic.

Baśnie cygańskie - Opowieść o smoku - duchu opiekuńczym taborów cygańskich, ma stać się inspiracją do stworzenia komiksu, który opowie historię synów Phuro. Tajemniczego smoka trzeba będzie potem odnaleźć na wystawie.

Koszt udziału w zajęciach: 8 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Muzeum.

_
opr.LT