Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Koncert zespołu Sorry Boys - w ramach wydarzenia Lato Na Wolnym - #NAWOLNYM

2017-06-23 ( piątek )
Wolny Dziedziniec - Dziedziniec Urzędu Miasta, Plac Kolegiacki 17, Poznań

Koncert otwarcia wydarzeń w ramach #NAWOLNYM

Zespół powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta "Hard Working Classes" ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje.

Kolejne wydawnictwo Sorry Boys, "Vulcano", ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Album ugruntował pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.

W roku 2016 muzycy zaprezentowali najnowszy album  "Roma", napisany w połowie po polsku i angielsku,  który ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt. Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii "Album Roku - Muzyka Alternatywna" i przysporzyło wielu nowych fanów.

Sorry Boys intensywnie koncertują grając trasy klubowe i goszcząc na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Grupa pojawiła się także na zagranicznych festiwalach - szczególne uznanie zdobyła podczas jednego z najważniejszych festiwali  "The Great Escape" w brytyjskim Brighton. W tym roku Sorry Boys pojawią się na scenie głównej festiwalu Open'er oraz wezmą udział w koncertach Męskiego Grania.

Skład zespołu:

  • Izabela Komoszyńska - śpiew, instrumenty klawiszowe
  • Tomasz Dąbrowski - gitara
  • Piotr Blak - gitara, instrumenty klawiszowe
  • Bartosz Mielczarek - gitara basowa
  • Maciej Gołyźniak - perkusja

Wstęp wolny.

_

Miasto Poznań drugi rok z rzędu zaprasza mieszkańców do udziału w  wydarzeniach kulturalnych, które odbędą się latem na Wolnym Dziedzińcu. Na przełomie czerwca lipca będą filmy, warsztaty i koncerty. W sierpniu na dziedzicu Urzędu Miasta Poznania zaprezentują się najpopularniejsze polskie teatry.

Więcej informacji na stronie Miasta Poznania.

_
oprac.LT

fot. (materiały prasowe Organizatora)