Kultura Poznań.pl

Kalendarium

z

Innercity Ensemble - koncert

2017-06-01 ( czwartek )
20:00-22:00
KontenerArt, ul. Ewangelicka

Innercity Ensemble to międzymiastowy kolektyw zawiązany w Bydgoszczy w roku 2011. Grupę tworzą muzycy z bogatą przeszłością, grający aktualnie w takich grupach/projektach jak m.in.: Hati, Stara Rzeka, Alameda 2/3/4/5, Pictorial Candi, Jachna/Buhl, Kapital, T'ien Lai, Tropy. Zespół działa od początku w niezmiennym składzie: Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Ma
kowiak, Tomek Popowski i Kuba Ziołek.
Muzyka Innercity Ensemble to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, krautrock, ambient i muzyka etniczna z różnych stron świata. Bez wstępnych planów i założeń zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafiają na wydawane regularnie płyty. Pierwsza, trzydniowa sesja nagraniowa z sierpnia 2011 odbyła się w klubie "Mózg" i zaowocowała dwoma wydawnictwami: epką "Innercity Ensemble" (opublikowaną w Internecie) oraz albumem "Katahdin" (Wet Music 2012). Grupa ruszyła na koncerty, a w lutym 2014 miała premierę płyta pt. "II". Ten dwupłytowy album zarejestrowany w Pałacu w Ostromecku ukazał się na CD nakładem krakowskiego wydawnictwa Instant Classic, zbierając bardzo dobre recenzje w prasie polskiej i zagranicznej. Płyta znalazła się w wielu rankingach i podsumowaniach, m.in. prestiżowy brytyjski portal The Quietus umieścił album na 13 miejscu najlepszych płyt roku. W lipcu 2015 zespół spotkał się ponownie w ostromeckim Pałacu na trzydniowej, improwizowanej sesji nagraniowej, której efektem jest najnowszy album "III" opublikowany w listopadzie 2016 w dwóch formatach (CD oraz winyl) przez Instant Classic. Płyta została doceniona ponownie przez The Quietus - w swoim corocznym rankingu 100 najlepszych płyt "III" wylądowała na 3 pozycji. 
Grupa wystąpiła na takich polskich i międzynarodowych festiwalach, jak m.in: Wschód Kultury - Inne Brzmienia Festival (Lublin, 2016), OFF Festival (Katowice, 2015), Malta Festival (Poznań, 2015), Incubate Festival (Tilburg/Holandia, 2014), CoCArt Music Festival (Toruń, 2014), Jazz & Experimental Music from Poland (Londyn, 2013), Festiwal Jazz Jantar (Gdańsk, 2013) i Unsound Festival (Kraków, 2012) oraz zagrała kilkadziesiąt koncertów w klubach i instytucjach kultury na terenie kraju, spotykając się z bardzo dobrym odbiorem ze strony rosnącej z roku na rok publiczności. 

Wstęp wolny! 

opr.sw