Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Sofia Ribeiro

Sofia Ribeiro (Portugalia) - koncert

31.05.2017
20:00

Najgorętszy głos prosto ze słonecznej Portugalii - przenikające się brzmienia muzyki portugalskiej i brazylijskiej spojone w jazzowych aranżacjach to zapowiedź fantastycznego koncertu wokalistki o niezwykłej zdolności przenoszenia słuchaczy do jej unikalnego muzycznego uniwersum.

Fadó to jeden z symboli Portugalii, gatunek muzyczny powstały w biednych dzielnicach portowych. Słowo to oznacza los, przeznaczenie, fatum. Głęboka więź Sofii z tym nurtem, solidna jazzowa edukacja oraz nieskończenie wiele godzin spędzonych na słuchaniu wybitnych brazylijskich artystów czynią z niej wokalistkę stawiającą wyzwanie muzycznym etykietom i stereotypom.

Dobrze znana ze swoich intensywnych, pobudzających występów, wielokrotnie nagradzana artystka urzeka publiczność na całym świecie swoją ciepłą i czarującą barwą głosu. Przez ostatnich czternaście lat Sofia koncertowała na całym świecie. Jest laureatką kilku międzynarodowych nagród dla najlepszej wokalistki, takich jak Voicingers (Polska, 2008), Crest Jazz Vocal (Francja, 2010) oraz Young Jazz Singers (Belgia, 2005). Jej album "Ar" otrzymał wyróżnienie Revelation od paryskiego czasopisma "Jazzman/ Jazz Magazine".

Bilety - 55 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/