Kultura w Poznaniu

Kalendarium

z

Lotto Plaża Wolności Poznań 2017

27.05 – 04.06.2017

Tegoroczna Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 to nie tylko siatkówka plażowa. W programie wydarzeń znalazły się także piłka ręczna plażowa, warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci, Puchar Polski w jeździe na BMX i Mistrzostwa Polski w street workoucie. Te ostatnie zainaugurują cały projekt w sobotę rano.

Do rywalizacji przystąpią zarówno panowie, jak i panie, które będą konkurowały w dwóch kategoriach - podciąganiu na drążku i dipach, czyli pompkach na poręczach. Panowie również wystąpią w tych kategoriach, lecz z obciążeniem o wadze 32 kg w podciąganiu oraz 48 kg w dipach. Dodatkowo czekają ich zmagania w klasycznych pompkach oraz muscle up (inna nazwa ćwiczenia to wejście siłowe - jest połączeniem podciągania i pompki na poręczach).Organizowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji mistrzostwa będą poprzedzone pokazem pole dance, czyli akrobatyki na pionowej rurce. Otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 10:00. Bezpośrednio po nim zawodnicy przystąpią do pierwszej konkurencji (muscle up). Na 13:00 organizatorzy przewidzieli dwugodzinną przerwę w zawodach, w trakcie której swoich sił na poręczach - pod okiem instruktorów - będą mogli spróbować wszyscy chętni. Zwieńczeniem zawodów będzie zaplanowany na godzinę 20:00 universal, czyli połączenie wszystkich konkurencji w jedną.

Kolejne dni Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 będą zdominowane przez siatkówkę oraz plażową odmianę piłki ręcznej. W dniach 29-30 maja na boiskach Ośrodka Przywodnego Rataje oraz - oczywiście - na Placu Wolności zmierzą się najlepsi studenci z okolicznych województw. Osiem najlepszych drużyn zakwalifikuje się do finałów, które odbędą się w Gdyni. W środę na arenę Plaży Wolności wybiegną kobiety, które rozegrają towarzyski turniej Grand Prix Wielkopolski. Zawody te zostaną poprzedzone treningami dla dzieci i młodzieży z wybranych szkół. Jest to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu, która rozgrzewa kibiców do czerwoności. Warto pojawić się wtedy na Placu Wolności, by być świadkiem tego wydarzenia.

Od 2 do 4 czerwca odbędzie się najważniejsze wydarzenie Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 - Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej. Najlepsze drużyny z całego kraju powalczą o cenne rankingowe punkty oraz 15 000 złotych, jakie czeka w puli nagród.

Plan zawodów:

08:00 Pole Dance

10:00 1 konkurencja - Muscle Up (wejście siłowe)

11:30 2 konkurencja - Podciąganie

13:00 Wstęp wolny na urządzenia dla publiczności

15:00 3 konkurencja - Dipy (pompki na poręczach)

17:00 4 konkurencja - Pompki klasyczne

20:00 Konkurencja zbiorcza - Universal

Plan wszystkich wydarzeń w ramach Lotto Plaży Wolności:

27 maja Siłowe Mistrzostwa Polski w street workoucie

28 maja Zawody BMX o Puchar Polski

29-30 maja Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn

31 maja Piłka Ręczna Plażowa

1 czerwca Amatorski turniej siatkówki plażowej dla zaproszonych Partnerów

1, 3, 4 czerwca Zabawa - Edukacja - Integracja - Życie gry i zabawy dla dzieci i rodzin

2-4 czerwca Turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej

Wstęp wolny!

Zobacz również

opr.sw

Zobacz www.feniksplay.pl/