Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Razem dla Rodziny - Miasto Poznań dla Zdrowia. Ogólnopolski Festyn Rodzinny na Ostrowie Tumskim

2017-05-28 ( niedziela )
13:00-19:00
Ostrów Tumski, Poznań

W ramach tegorocznych obchodów Poznańskich Dni Rodziny i Międzynarodowego Dnia Dziecka, w niedzielę, 28 maja, w godz. od 13:00 do 19:00, na Ostrowie Tumskim odbędzie się festyn pn. "Razem dla Rodziny" Miasto Poznań dla Zdrowia. Ogólnopolski Festyn Rodzinny.

Do włączenia się w organizację w imprezy zaproszono wiele podmiotów leczniczych, instytucji i organizacji pozarządowych  działających w obszarze ochrony i promocji zdrowia, a także innych partnerów oferujących atrakcje dla uczestników. Podczas wydarzenia poznaniacy będą mogli zasięgnąć bezpłatnych porad z różnych dziedzin medycyny oraz skorzystać z bezpłatnych badań. Będzie też pokaz i możliwość praktycznej nauki w zakresie udzielania pierwszej pomocy dla dorosłych i dzieci. Osoby chętne będą mogły honorowo oddać krew w krwiobusie oraz zarejestrować się jako dawca szpiku. Ponadto, panie w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z badania w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, które jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Oprócz działań o charakterze prozdrowotnym, przygotowano także bogatą w atrakcje dla całej rodziny ofertę rozrywkowo-rekreacyjną, w ramach której odbędą się m. in. występy na scenie, liczne gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami, m. in. o tematyce prozdrowotnej i wielka loteria fantowa Caritas. Na zakończenie festynu wystąpi zespół Arka Noego.

Wydarzenie organizowane jest po raz 10. przez Miasto Poznań (Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania) we współpracy z Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli J. Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania i Arcybiskup Stanisław Gądecki - Metropolita Poznański.