Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Koncert Evy Pinero i Antonio Amaya - Flamenco Puro

2017-05-28 ( niedziela )
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Połączenie tańca, śpiewu i instrumentalnej muzyki flamenco w wykonaniu grupy artystów, od lat związanych z polską sceną flamenco, oraz dwójki znakomitych gości z Hiszpanii: śpiewaczki Evy Piñero, znanej z potężnego głosu i emocjonujących interpretacji, oraz Antonio Amaya "El Petete" - młodego tancerza ze słynnej rodziny sewilskich Cyganów, który od dziecka regularnie towarzyszy artystom wielkiego formatu na scenach w Hiszpanii i za granicą.

Autentyczność emocji zawartych w tradycyjnych formach flamenco będzie duchową ucztą zarówno dla miłośników tej sztuki, jak i dla tych, którzy jeszcze się z nią nie zetknęli.

Eva Piñero jest znakomitą śpiewaczką flamenco z Marbelli (Malaga, Hiszpania), znaną zarówno z emocjonujących interpretacji, jak i nienagannego warsztatu artystycznego. Regularnie koncertuje i bierze udział w nagraniach dla telewizji i radia w Andaluzji. Występowała w wielu krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych i Australii, wielokrotnie dzieląc scenę ze sławnymi postaciami ze świata flamenco, jak np. Lole Montoya czy Oscar de Los Reyes. Jej nauka przebiegała pod okiem wybitnych mistrzów śpiewu flamenco, m.in. Encarna Anillo, Calixto Sánchez, Arcangel, José de la Tomasa.

Antonio Amaya - młody tancerz i palmero znany w świecie flamenco jako "El Petete". Urodził się w Sewilli, dorastał w stałym kontakcie z flamenco w rodzinie artystów takich, jak m.in. Remedios Amaya - jedna z najsłynniejszych śpiewaczek flamenco ostatnich dekad. Pierwszy raz wystąpił publicznie w Tablao de los Gallos (Sewilla) w wieku 7 lat.

Małgorzata Wołyńczyk - laureatka nagrody Premio Especial Festival de Jerez na międzynarodowym konkursie tańca flamenco w Turynie Flamenco Puro w kategorii Solistas Profesionales (2017). Współpracowała jako tancerka i choreografka z Teatrem Narodowym, Teatrem Kamienica, Telewizją Polską. Brała udział w licznych koncertach, spektaklach i festiwalach flamenco razem z wieloma wybitnymi przedstawicielami polskiej i hiszpańskiej sceny flamenco.

Mateo el Gallito to pseudonim artystyczny Matúša Kohútka, pochodzącego ze Słowacji tancerza i śpiewaka flamenco. Z wykształcenia jest pedagogiem pianistą. Jest założycielem istniejącego od 2002 r. zespołu Remedios.

Jakub Wagner - gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Antonio Rey, Eduardo Rebollar). Brał udział w projektach "Pasja flamenco" i "Usłyszeć taniec".

Andrzej Kowalski - basista, zakochany we flamenco i ethnojazzie. Otwarty na wszystkie muzyczne wyzwania, swobodnie improwizujący od funku i jazzu przez ethno fusion do francuskiego pop-rocka. Na co dzień muzyk zespołów Indialucia, Danar i Gwerenn oraz projektu "Usłyszeć Taniec".

_

Bilety:

  • 40 zł - przedsprzedaż
  • 50 zł - w dniu koncertu

_
oprac.LT

Bilety dostępne w: