Kultura w Poznaniu

Kalendarium

logo

Dokumentowanie procesów twórczych - warsztat

2017-05-28 ( niedziela )
10:00-14:00
Osiedlowy Dom Kultury "Słońce", os. Przyjaźni 120, Poznań

Jest to spotkanie dla osób, które już tworzą i nie boją się wyrażać swojej twórczej energii oraz dla osób, które chciałyby sie procesom twórczym przyglądać i zbadać "jak to się robi". Uczestnicy będą pracować w dwóch grupach.

Grupa Badaczy zapozna się z takimi narzędziami, jak aparaty, kamery i rejestratory dźwięku, a następnie za pomocą tych urządzeń będzie badać to, co robią twórcy. Grupa Badaczy będzie nagrywać, robić zdjęcia, zadawać pytania - czyli pokazywać jak przebiega proces twórczy.

Grupa Twórców będzie wykorzystywać malarstwo i ruch, czyli po prostu tworzyć, pod okiem Małgorzaty Brzozowskiej-Nowak, która prowadzi Teatr Plastyczny Przet-Art. Mówiąc w skrócie Grupa Twórców będzie w centrum a dookoła niej będzie pracować Grupa Badaczy. W ten sposób powstaną róznorodne prace: zdjęcia, filmy, nagrania dźwiękowe (wykonane przez Grupę Badaczy) oraz obrazy i obiekty (wykonane przez Grupę Twórców). Te wszystkie prace pokazane zostaną na jednej wystawie w czerwcu, w Osiedlowym Domu Kultury SŁOŃCE.

Wstęp wolny.

Zapisy przez: facebook i mail: skwinogrady@gmail.com

Projekt jest realizowany ze środków Miasta Poznania #poznanwspiera