Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Steepwater Band

The Steepwater Band - koncert

2017-05-19 ( piątek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Nagrali 7 płyt studyjnych. Grają po 140 koncertów rocznie. Do Polski przyjeżdżają, by promować  swój najnowszy album "Shake Your Faith".
Nazwa zespołu wzięła się podczas spaceru gitarzysty po porcie nad jeziorem Michigan. Stał tam zacumowany stary statek towarowy Steepwater.

Ich pierwszymi idolami byli Led Zeppelin. Później doszła fascynacja The Allman Brothers Band, The Rollling Stones, Free oraz Cream. Mieszkając w Chicago trudno nie otrzeć się o takie postacie, jak Robert Johnson, Muddy Waters, John Lee Hooker czy Willie Dixon. I takie utwory na początku swej kariery wykonywali grając w chicagowskich  klubach.

Gdy do chicagowskiego bluesa dodali elementy rocka i boogie, oraz elementy psychodelii, byli gotowi do nagrania pierwszej płyty. Krążek o tytule "Brother To The Snake" ukazał się w 2000 roku. Od tego mementu stali się naturalnym elementem muzycznego pejzażu muzyki rockowo-bluesowej.

To, co charakteryzuje ich koncerty, to brak  setlisty. Atmosfera koncertu reguluję jego przebieg. Warto dodać, iż obok swoich utworów, grają także standardy bluesowe oraz  kompozycje znane z repertuaru innych wykonawców,  na przykład Rolling Stones.

Supportem będzie poznański Izotop, który obchodzi swoje 20-lecie działalności scenicznej.

Jeff Massey - gitara, śpiew, Eric Sayors - gitara, Tod Bowers - bas, Joe Winters - perkusja

Bilety :

  • miejsca siedzące: 70 zł - do 10 maja, 90 zł - od 11 maja
  • miejsca stojące: 50 zł - do 10 maja, 70 zł - od 11 maja

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/