Kultura w Poznaniu

Kalendarium

foto Ania Lucid

Koncert - Gaba Kulka

2017-05-18 ( czwartek )
20:00
Winiarnia Pod Czarnym Kotem, ul. Wolsztyńska 1 (wejście od ul. Marcelińskiej), Poznań

Oficjalnie karierę muzyczną rozpoczęła w 2006 roku od samodzielnie nagranej i wydanej własnym sumptem płyty "Out". To wtedy zaczęły zauważać ją media i rosnąca publiczność. Jednak przełomem był wydany z wielkim hukiem trzy lata później "Hat, Rabbit". Posypały się laury: "Mateusz" radiowej Trójki, nominacja do paszportu Polityki, złota płyta i doskonałe recenzje, a także Fryderyk dla "wokalistki roku".

Chwilę później światło dzienne ujrzał "Sleepwalk", wspólne dzieło Gaby i znanego m.in. z zespołu Futro, Konrada Kucza. Był to pierwszy z licznych i różnorodnych projektów, w jakich artystka wzięła udział (od piosenek Iron Maiden w autorskich aranżacjach zespołu Baaba po piosenki Wojciecha Młynarskiego) zanim publiczność mogła usłyszeć kolejny w pełni autorski, premierowy album: długo wyczekiwany, świetny "The Escapist" wydany w 2014 roku.

Na płycie słychać jak wyraźnie zarysował się muzyczny charakter Gaby i towarzyszącego jej od kilku lat na koncertach i w studiu składu muzyków. Czuć silne inspiracje gigantami piosenki lat 70-tych, jazzem i folkiem, ale i krzykliwymi latami 80-tymi - w singlowym utworze "Wielkie wrażenie".

We wrześniu 2016 ukazało się nowe wydawnictwo Gaby zatytułowane "Kruche". Album zebrał bardzo dobre notowania u recenzentów. Premierze towarzyszyła jesienna trasa koncertowa. Na 2017 rok planowana jest jej kontynuacja.

Bilety w cenie: 50 zł
Bilety elektroniczne są dostępne na www.bilety24.pl a bilety papierowe w Winiarni 'Pod Czarnym Kotem'.

foto Ania Lucid

_
oprac.LT

Bilety dostępne w: