Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

KontenerART - kalendarium 12-18 maja 2017

12.05 – 18.05.2017

Materiły Organizatora:

12 maja, piątek, godz. 10.00 Water Sideways / Woda i jej brzegi - wspólne działanie warsztatowe jest odzwierciedleniem idei instalacji Rzeki Kwiatów, jaka zostanie przygotowana na placu Wolności podczas Poznań Design Festiwal. Warsztat otwarty dla studentów kierunków niezwiązanych z designem dla osób mówiących w języku angielskim, umiejących pracować w grupie, posiadających umiejętności manualne oraz chcących dowiedzieć się więcej o designie. Prowadzący: Mathilde Bretillot, Clara Jeanne M Verbaeys, Wladimir De Lantivy. Prosimy o nadsyłanie swoich kandydatur w języku angielskim z informacją o kierunku i roku studiów na adres: intdeex@gmail.com do 5 maja 2017. Osoby zrekrutowane do warsztatów zostaną poinformowane do 10 maja.

12 maja, piątek, godz. 17.00 WARSZTATY OGRODNICZE - Rozbudowujemy ogród w Kontenerach - będą truskawki, pomidory, rzodkiewki, szczypiorek i wiele innych. Sadzimy, pielęgnujemy a potem wszyscy korzystamy. Cykl pięciu spotkań poświęconych zakładaniu ogrodu w każdym miejscu - na balkonie i tarasie. Zapraszamy wszystkich bez ograniczeń wiekowych.
12 maja, piątek, godz. 20.00 PARTY ZNAD WARTY - Gra DJ Zisa

13 maja, sobota, godz. 16.00 PŁYNNE TERYTORIA - PREZENTACJA I DYSKUSJA - Tegoroczna edycja festiwalu Poznań Design Festiwal rozpoczyna 3-letnią serię działań w której rzeka Warta staje się głównym obiektem badań i interwencji: Projekt URZECZENI przygląda się fascynacji rzeką, skupia się nad złożonymi uczuciami, które budzi woda w ludziach. Uczestnicy projektu Płynne terytoria: Francesco Careri (Stalker / Rzym), Patricia Careria (Lizbona), Zuhal Kol i Carlos Zarco Sanz (Openct / Madryt), Cecylia Malik (Kraków). Kurator projektu: Carlo Venegoni (Cure).

13 maja, sobota, godz. 20.00 ZEMSTA KOLEKCJONERÓW PŁYT - Gra DJ Plux (Wosk Sound System)

14 maja, niedziela, godz. 11.00 SPACER BADAWCZY NAD WARTĄ - Grupowy spacer brzegiem rzeki Warty w Poznaniu w celu zapoznania się z obecnym krajobrazem tego miejsca. Celem działania jest subiektywne pozyskanie informacji i doświadczenia przyrody terenów nadrzecznych oraz ich aspektów materialnych, społecznych i przestrzennych. W warsztacie może uczestniczyć do 15 osób. Proszę się wygodnie ubrać i zabrać wygodne obuwie. Prowadzenie: Architekt Carlo Venegoni. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na: fundacjamadeinart@gmail.com

14 maja, niedziela, godz. 17.00 JAROCIŃSKIE RYTMY MŁODYCH - ELIMINACJE - W Jarocinie debiutowały takie zespoły jak Siekiera, Hey czy T.Love. Tegoroczna edycja konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych to kolejna szansa na pokazanie się przed festiwalową publicznością po raz pierwszy! W Poznaniu swoją twórczość zaprezentują: Beksa, Chorzy, Eleanor Gray, Gomor oraz Felix The Baker. Na zakończenie wieczoru - solo act Krzysztof Zalewskiego, ambasadora konkursu, autora świetnie przyjętej płyty "Złoto".

17 maja, środa, godz. 10.00 DIARY SLAM - Czy nadal posiadasz swój stary pamiętnik, w którym zapisywałeś największe tajemnice, kompromitujące wpadki i pierwsze historie miłosne? Wyobraź sobie, że masz się nim podzielić z publicznością. Brzmi jak koszmar? Na tym właśnie polega Diary Slam! Chęć udziału w Diary Slam prosimy zgłaszać na adres poznanskislam@gmail.com lub osobiście na miejscu, do czasu ogłoszenia rozpoczęcia slamu. Długość wystąpienia: od 3 do 5 minut. Na każdego z uczestników czeka nagroda.

18 maja, czwartek, godz. 20.00 RAT + WCZASY - Rat to poznańsko-warszawski duet wykonujący muzykę z pogranicza dubu, hip-hopu i szeroko pojętej elektroniki. Nie są im obce produkcje z pod szyldu ON U-Sound i Adriana Sherwooda jak i brzmienia rodem z lat 90. Ich kompozycje podparte są mocnym bitem i głębokim basem a całości dopełnia elektroniczna aura czyniąc ten projekt skończonym i spójnym. RAT zabierają słuchacza w dubowo hip-hopową podróż od pierwszego do ostatniego dźwięku. W marcu 2017 wydali swój debiutancki album.