Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Jehro

Koncert - Marcin Kydryński przedstawia: Jehro

2017-05-17 ( środa )
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Jego muzyczny styl to mieszanka reggae, calypso, bluesa i folku. Jehro, a właściwie Jérôme Cotta - francuski wokalista i autor tekstów - będzie gwiazdą majowej Siesty w drodze.

Jehro

Urodził się w Marsylii, ale mieszka w Paryżu. Jego matka ma pochodzenie włosko-greckie, a ojciec jest rodowitym Francuzem. Choć dzieciństwo spędził w Marsylii, w wieku 20 lat przeniósł się do Londynu, gdzie zajmował się muzykowaniem na ulicy. Był to ważny okres w życiu Jérôme, w którym muzyk odkrył wielką miłość do reggae i popu.

W 1999 roku wrócił do Francji i wydał swój pierwszy album "L'arbre et le Fruit", który szybko zagościł na francuskich listach przebojów. Płyta odniosła we Francji olbrzymi sukces; w tym też czasie fani Jérôme oraz inni muzycy zaczęli określać go mianem Jehro.

W 2007 roku, światło dzienne ujrzał pierwszy w pełni anglojęzyczny album zatytułowany pseudonimem artysty. Kompozycje, które znalazły się na "Jehro" stanowią znakomite połączenie reggae, folku i muzyki latynoskiej.

Kolejną płytą (wydaną w 2011 roku) była "Cantina Paradise", na której pojawiły się piosenki zarówno w języku angielskim jak i hiszpańskim.

Wydana w 2015 roku płyta "Bohemia Soul Songs" to kolejny wielki sukces u publiczności i pochlebne recenzje krytyków.

Bilety w cenie 110 zł.

_
oprac.LT

Bilety dostępne w: