Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Projekt trzech artystów ukraińskich: Serhija Żadana, Olega Kadanowa i Eugena Turczynowa. Linia Mannerheima łączy w sobie style i idee trzech różnych ale zarazem bardzo podobnych do siebie artystów. Każdy z nich odnosi sukcesy, każdy z nich ma swoje zdanie na różne tematy i każdy z nich realizuje własne projekty - jednak w pewnym momencie postanowili zjednoczyć siły, aby stworzyć nową jakość.
Serhij Żadan - ukraiński pisarz, poeta i muzyk, a także działacz społeczny.

Oleg Kadanow - założyciel i lider grupy Orkiestra CZ (ukr. Оркестр Че). Oleg ma wykształcenie teatralne jednak pasjonuje go również muzyka. Jego kompozycje charakteryzują się unikalnym nastrojem i lekkością.

Eugen Turczynow - wolny ptak muzyki ukraińskiej, geniusz melodii i rytmu. Eugen jest założycielem oraz członkiem wielu projektów muzycznych, m.in. Psy w Kosmosie (ukr.Собаки в Космосі), Barabashow (ukr. Барабашоу), Dzieci Kapitana Granta (ukr. Діти Капітана Гранта) i in.

Na pytanie, skąd wziął się ten pomysł, Serhij Żadan odpowiedział, że: "W projektach, które sami realizujemy robi się dla nas za ciasno. Wciąż mamy wiele pomysłów, dla których potrzebujemy nowych kanałów komunikacji z odbiorcą. Jednym z takich kanałów jest Linia Mannerheima."

Nazwa grupy jest inspirowana historyczną Linią Mannerheima i ma być metaforą "stanowczości w obronie własnych zasad i przekonań; symbolem obrony własnego terytorium, a także wewnętrznej i zewnętrznej wolności". Właśnie dlatego, podczas koncertu słuchacze poczują jak światło oplata ciało za pomocą dźwięków i emocji. Linia Mannerheima to projekt jednocześnie rozrywkowy i medytacyjny, ma tchnąć w odbiorców nową energię.

Bilety : 10 zł

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/