Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Deborah Brown

Jedna z najbardziej współcześnie cenionych amerykańskich wokalistek jazzowych promować będzie swoją najnowszą płytę "Kansas City Here I Come". Deborah Brown zaśpiewa najwspanialsze "jazz classics" z akompaniamentem saksofonu Sylwestra Ostrowskiego oraz międzynarodowej sekcji rytmicznej.

Deborah Brown ma charakterystyczny styl, piękny głos, talent oraz erudycję godną największych wokalistek na scenie jazzowej. Ma też nieustającą ciekawość i chęć współpracy z artystami o innej wrażliwości i tradycji muzycznej. Jest muzycznym autorytetem oraz kontynuatorką potężnego i arcypięknego dziedzictwa muzycznego Kansas City.

- Chciałam nagrać standardy, uchwycić prawdziwego ducha jazzu - mówi Brown. - Sposób, w jaki śpiewamy w Kansas City, które z piosenek są nam szczególnie bliskie i jak je interpretujemy. Pomyślałam również o wszystkich młodych wokalistach, którym za pośrednictwem tej płyty chcę dać prezent, wskazać drogę. Dziś już niewiele osób śpiewa jazz w ten sposób, a młodzi wokaliści potrzebują inspiracji i mam nadzieje, że w tych nagraniach ją odnajdą.

Bilety - 65 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/