Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Pierwszy w Polsce Festiwal Kaligrafii

29.04 – 01.05.2017
11:00

Festiwal to święto sztuki pięknego pisania, tak często zapominanej dziś w erze sms-ów i e-maili, do której jednak coraz chętniej jednak wracamy. Ukaże on różne twarze kaligrafii, pozwoli zmierzyć się z niezwykłymi narzędziami kaligraficznymi oraz zapoznać się z różnymi technikami pisma.

Organizowany jest przez Stowarzyszenie SCRIBA powołane do promowania kultury kaligraficznej, a także pokazywania terapeutycznej mocy kaligrafii. Towarzyszy Kiermaszowi Poznańskich Wydawców organizowanemu w tym samym terminie przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu.

Poniżej krótka notka, w załączeniu pozwalamy sobie przesłać pełną informację prasową i program.

Festiwal Kaligrafii to wykłady i dyskusje o kaligrafii historycznej, klasycznej i nowoczesnej. To również warsztaty, gdzie zarówno dzieci i
młodzież, jak i osoby dorosłe będą mogły zmierzyć się z niezwykłymi narzędziami i poznać bliżej różne techniki kaligraficzne. To 3 dni spotkań pasjonatów, artystów, tutorów oraz osób, które dopiero zaczynają przygodę z tym pięknym hobby.

Obok warsztatów i wykładów w programie także wydarzenia specjalne.
Szczególnie ciekawie zapowiada się "Nocne Pisanie" - wernisaż połączony z możliwością obserwowania tworzenia prac kaligraficznych na żywo. W sobotni wieczór Czytelnia Biblioteki zgromadzi kaligrafów piszących różnymi stylami, którzy na oczach widzów tworzyć będą swoje prace w różnych stylach. Kaligrafia klasyczna i historyczna, calligraffiti, kaligrafia japońska i elficka, przedwojenna i współczesna, liternictwo, zdobienia - to wszystko będzie można zobaczyć na "Nocnym Pisaniu". "Calligraffiti" oraz "Witrynopisanie" to kolejne interesujące wydarzenia - pokazy kaligrafii wielkoformatowej na żywo, na ściankach i szybach, które zostaną na oczach widowni zmienione w kaligraficzne dzieła sztuki sporego formatu.

Więcej informacji na stronie internetowej.

_
oprac.LT

Program