Kultura w Poznaniu

Kalendarium

logo

Czarownice z Chwaliszewa - ilustracje Alicji Białej - wystawa

2017-04-28 ( piątek ) – 2017-05-11 ( czwartek )
KontenerART, brzeg Warty za murem Starej Gazowni (ul. Grobla 15), Poznań

Galeria Cargo przedstawia wystawę, na której można dowiedzieć się więcej na temat pierwszej w Polsce kobiety oskarżonej o czary. Na wystawie prezentowane są ilustracje artystki Alicji Białej, które narysowane były specjalnie dla Chóru Czarownic.

Uwaga, super gratka dla zwiedzających! Podczas trwania wystawy będzie można zamówić dobrej jakości kopie niektórych rysunków.

Alicja Biała jest artystką urodzoną w Poznaniu, ukończyła Via University College oraz The Copenhagen School of Design and Technology w Danii. W październiku tego roku będzie kontynuować edukację na The Royal College of Art w Londynie. Jej ilustracje są regularnie publikowane w Danii, Polsce, Niemczech, Anglii, Chinach i Australii. Ostatnie wystawy indywidualne miała w Santa Barbara Center for Art, Science and Technology w Kalifornii, Galerii Oficyna w Poznaniu oraz Mute Gallery w Lizbonie. W 2016 roku reprezentowała Danię w trakcie Designer's Nest competition podczas Copenhagen Fashion Week. Przed tegorocznym wyjazdem do USA tworzyła w Azji oraz Ameryce Łacińskiej.

Działa na wielu płaszczyznach - jako fotograf, scenograf, projektant mody, tekstyliów i grafik, jednak głownie zajmuje się malarstwem i ilustracją. Obecnie pracuje nad kolejnymi wystawami (Documenta w Kassel - Niemcy i Portizmir w Izmir - Turcja) oraz przygotowuje się do rozpoczęcia studiów magisterskich na The Royal College of Art.

Wstęp wolny.