Kultura w Poznaniu

Kalendarium

mężczyzna

Barbara Wilson i Rolf Alme to kolektyw artystyczny, który w swoich działaniach skupia się przede wszystkim na tematyce seksualności i płci na gruncie krajów Skandynawii. Barbara Wilson jest absolwentką Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, natomiast obecnie mieszka i pracuje w Kopenhadze. Rolf Alme to norweski architekt, scenograf i reżyser konceptualnych spektakli teatralnych.

W galerii FWD: po raz pierwszy zostanie zaprezentowany ich wspólny projekt Objects of Desire, skupiający się na młodym, współczesnym, heteroseksualnym mężczyźnie. Przez wieki to kobieta była dominującym, zarówno artystycznie jak i seksualnie, tematem. Jednak rozwój społeczny, szczególnie w krajach skandynawskich, rewolucjonizuje tradycyjne koncepcje płci. Dzisiaj, skandynawski mężczyzna widzi siebie jako obiekt estetyczny i erotyczny, podobnie jak kobiety świata na przestrzeni wieków. Projekt zadaje pytanie: czy ta radykalna społecznie, politycznie i seksualnie zmiana w postrzeganiu człowieka jest również obecna w dzisiejszym polskim społeczeństwie.

Ekspozycja będzie zmieniać się w czasie, powstaną jej trzy odrębne odsłony, trzy całkowite przeobrażenia przestrzeni galerii, dzięki nim projekt zyska charakter teatralnej narracji. 

Zobacz www.galeriafwd.pl