Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wystawa - Okruchy światła

2016-10-14 ( piątek ) – 2016-10-30 ( niedziela )
Polan Sto. Dom kultury, osiedle Polan 100, Poznań

Wystawa "Okruchy światła" odbywa się w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.
Otwarcie w Domu Kultury w Galerii "Polan Sto" w Poznaniu 14.10.2016 r. o godz.18.00. Wystawa czynna do 30.10.2016 r.
Wystawa jest plonem konkursu fotograficznego "Przestrzeń wyobraźni". Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

W wystawie udział wzięli: Robert Anioł, Jarosław Bernatowicz, Zofia
Bernatowicz, Zdzisława Czombik, Przemysław De­górski, Adam Drogomirecki, Jerzy Kubacki, Leszek Lesiczka, Władysław Nielipiński, Ewa J. Partyka, An­toni Rut, Stanisław Wojcieszak, Andrzej Ziemkowski.

Kurator - Antoni Rut

Nagrody:
I Nagroda i Złoty Medal: Robert Anioł, II Nagroda i Srebrny Medal: Andrzej Ziemkowski, III Nagroda i Brązowy Medal: Ewa J. Partyka. Nagroda Specjalna: Robert Anioł.

.

Okruchy światła

Spotkania plenerowe były doskonałą okazją wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji fotografowania, a nade wszystko stały się pretekstem do obcowania z naturą. Kategorią dominującą w szeregu naszych spotkań plenerowych była przyroda, a przyroda to otwarta przestrzeń. Przestrzeń to synonim wolności, w której człowiek od niepamiętnych czasów zawsze szukał swojego miejsca do życia, do szczęścia, wytchnienia. Można zadać sobie pytanie, czego pasjonaci fotografii szukali podczas spotkań plenerowych. Z pewnością kontakt z przyrodą, to ogromne poczucie wolności i przynależności do świata natury. Błądzenie w jej żywiole w efekcie zawsze prowadzi do odkrywania jej uroku, oczarowania przez nią i przeżywania dzięki niej efektów zaskoczenia.

Panoptikum światła rzec można czyli uznanie światła jako coś osobliwego, wyjątkowego bowiem to, przede wszystkim światło jest sprawcą wszystkiego i niejednokrotnie jego okruchy pojawiające się na fotografiach stwarzają magiczny nastrój, precyzję, dramaturgię i wielką obfitość poetyki.

.

oprac.LT