Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Gala 9.5 Zmysły i Żywioły

2016-10-26 ( środa )
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań

Zmysłowy spacer po salach żywiołów i premierowy koncert projektu muzycznego "Poznanianki" będą atrakcją "Gali 9.5 Zmysły i Żywioły", czyli finału obchodów jubileuszu 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Wydarzenie odbędzie się w centrum kongresowo-konferencyjnym w dniu 26.10. i będzie okazją do zaprezentowania nowo oddanego północnego budynku. Pomysł "Gali 9.5 Zmysły i Żywioły" nawiązuje do nazw sal w pawilonie 15, inspirowanych żywiołami i naturą. W kompleksie kongresowo-konferencyjnym MTP znajdziemy Salę Wody, Piasku, Powietrza, Ognia, Kryształu i oddaną w 2012 roku - Sala Ziemi. W każdym z pomieszczeń na gości będą czekać inne atrakcje artystyczne m.in. występy tancerzy i muzyków. Gwoździem programu będzie premierowy koncert projektu muzycznego "Poznanianki".

Projekt "Poznanianki" tworzy siedem artystek: Aga Czyż, Ewa Jach, Kasia Klich, Ewa Nawrot, Marta Podulka, Kasia Rościńska i Kasia Wilk, które pod opieką artystyczną Jacka Piskorza przygotowały osiem polskich muzycznych hitów w nowych aranżacjach. Wokalistki wybrały utwory w oryginale wykonywane przez artystów związanych z Poznaniem - Annę Jantar, Hannę Banaszak czy zespołu Strachy na Lachy.

Bezpłatne wejściówki poznaniacy (150 szt.) będą mogli odebrać w Centrum Informacji Miejskiej ul. Ratajczaka 44 od 15 października. Będzie można je też wygrać w konkursach organizowanych w lokalnych mediach i na portalu Facebook.

Ważne!!!
Na zaproszeniach znajduje się informacja, iż zapraszający oczekuje potwierdzenia zamiaru przybycia zapraszanego, na podany adres mejlowy bądź numer telefonu!

Termin potwierdzenia: do dnia poprzedzającego Galę.