Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Natalia Sikora

Natalia Sikora - koncert poświęcony twórczości Janis Joplin

04.10.2016
20:00

Z repertuarem Janis Joplin Natalia mierzy się od dawna, ale dopiero teraz zdecydowała się na repertuar poświęcony tylko i wyłącznie Janis. Swój projekt nazwała "Buried Alive In The Blues" For Janis Joplin.

To co Natalia mówi o tym projekcie: "22 marca 2014 roku we Wrocławiu, w Teatrze Capitol odbyła się premiera spektaklu "Joplin". W wieku 28 lat wcieliłam się w Janis Joplin. To moje najważniejsze spotkanie z Janis. Chodzi o to, że patrzymy sobie od tego momentu prosto w oczy i w sam środek serc. Jakby pękła tama na wielkiej rzece. Tak zrodził się ten wodospad.
To, co dotarło do mnie przez ten czas domaga się wreszcie ode mnie zaśpiewania Koncertu z Janis Joplin. "Buried Alive In The Blues" to moje najsłuszniejsze spotkanie z Janis Joplin, na które jestem już gotowa, bo nasze życia silnie się uzupełniając na to zasłużyły.
Jest jeden utwór, do którego Janis nie zdążyła za życia nagrać wokalu. Jego tytuł to "Buried Alive In The Blues". Czekam chwili kiedy usłyszę nuta po nucie, co dokładnie Janis chciała w nim zaśpiewać.w "Don't you turn your back on love!" ".

Natalia z wykształcenia jest aktorką. Pierwsze kroki muzyczne stawiała z zespołem Magmen w Słupsku, kiedy miała 13 lat. To było prawdziwe ciężkie, osadzone, męskie granie w imię rocka, hard rocka, rock'n'rolla i bluesa. W tym okresie zaczęła intensywnie odwiedzać muzyczne i teatralne konkursy, przeglądy i festiwale w Polsce i nie tylko.

Od pięciu lat występuje z pianistą Piotrem Proniukiem, z którym tworzą skład SikoraProniukDuo. Wspólnie nagrali płytę "Absurdustra - Próba Norwida" wydaną przez Polskie Radio w 2011 roku. Oprócz tego jest wokalistką zespołu Mięśnie.

W 2013 wygrała II edycję programu The Voice of Poland. 14 czerwca 2013 została laureatką konkursu Super Debiuty na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego za wykonanie utworu "Konie" (muzyka: Włodzimierz Wysocki, słowa: Agnieszka Osiecka) zdobyła główną nagrodę przyznawaną przez widzów, nagrodę Programu I Polskiego Radia oraz nagrodę biura podróży Itaka.
24 lipca 2013 ogłoszono, iż wokalistka zakwalifikowała się do ścisłego finału Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Ostatecznie piosenkarka zdobyła Srebrny Samowarza wykonanie piosenki "Jasnyj sokol" z repertuaru zespołu Lube.

Jej repertuar to karuzela emocji i wrażeń. Oprócz autorskich projektów jak Mięśnie, Absurdustra - Próba Norwida czy BWBExperience, Natalia porusza się wśród utworów takich artystów jak Edith Piaf, Czesław Niemen, Elvis Presley, The Doors, Gary Moore, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, BB King, Frank Sinatra, Anna German, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Mahalia Jackson, Ray Charles i oczywiście Jenis Joplin.

Bilety - 35 zł (m.siedzące) i 30 zł. (m.stojące)

opr.sw

Bilety dostępne w: