Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Okładka książki

Zamkowy Klub Książki: "Cztery drogi" Tommiego Kinnunena

2020-01-23 ( czwartek )
18:00-20:00
CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Spotkanie wokół powieści "Cztery drogi" Tommiego Kinnunena (Wydawnictwo W.A.B.), gość specjalny: Sebastian Musielak, tłumacz książki

"Cztery drogi" - debiutancka powieść Kinnunena uhonorowana najważniejszymi fińskimi nagrodami literackimi - to przekonująca, wzruszająca powieść o Finlandii, zwykłych ludziach, wielkich domach i niewygodnych sekretach. Maria, położna i samotna matka, zyskuje szacunek lokalnej społeczności dzięki zimnej krwi, z jaką odbiera nawet najbardziej skomplikowane porody. Jej córka Lahja otwiera zakład fotograficzny, lecz przede wszystkim za wszelką cenę stara się utrzymać swoje małżeństwo. Jednak jej mąż Onni, podróżując od miasta do miasta w ramach pracy, szuka krótkotrwałego szczęścia w przelotnych romansach. Kilkadziesiąt lat później Kaarina urządza dom odziedziczony po teściu. Kobieta postanawia poznać prawdę o przodkach swojego męża, do tej pory starannie przemilczaną przez rodzinę.

SEBASTIAN MUSIELAK - tłumacz z języków angielskiego i fińskiego; na swoim koncie ma przekłady ok. 80 książek. Współpracuje z najważniejszymi polskimi wydawcami, jest laureatem nagrody "Literatury na Świecie" (2008) w kategorii "Nowy głos" za przekład powieści fińskiego pisarza Daniela Katza "Kobieta pułkownika" oraz nagrody państwowej dla tłumacza literatury fińskiej na język obcy przyznanej przez Ministerstwo Kultury Finlandii (2017).

Wstęp wolny.

Zobacz ckzamek.pl