Kultura Poznań.pl

Sztuka

opublikowano:

Użyteczność w sztuce absolwentów

Najlepsze dyplomy absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu będzie można od piątku oglądać na wystawie w jednym z pawilonów MTP.

.
Wystawę prac Konkursu im. Marii Dokowicz można oglądać od 10 do 16 listopada na MTP

Otwierana w piątek na MTP wystawa prezentuje prace nominowane w Konkursie im. Marii Dokowicz, który odbywa się w tym roku już po raz 37. Każda katedra uczelni zgłasza do konkursu autorów najlepszych dyplomów. Główne nagrody przyznawane są przez Senat UAP w dwóch kategoriach: artystycznej oraz projektowej. Od kilku lat przyznawana jest także nagroda za najlepszy dyplom teoretyczny.

W tym roku nominowano do nagrody 36 młodych poznańskich twórców. Ich prace będzie można oglądać od 10 do 16 listopada na pokonkursowej wystawie w pawilonie 1 MTP. Wernisaż i ogłoszenie laureatów - w piątek o g. 18. Hasłem tegorocznej edycji jest "Użyteczność Sztuki". "Użyteczne nie zawsze oznacza praktyczne. Użyteczność jest metodą rozwiązywania problemów społecznych, udoskonalaniem, optymalizowaniem, upraszczaniem, ale również zdarzeniem pobudzającym do wspólnotowych myśli, koegzystencji" - tłumaczy jego znaczenie Maciej Kurak, znany poznański twórca, jeden z kuratorów tegorocznej wystawy.

sk

  • 37. edycja Konkursu im. Marii Dokowicz "Użyteczność Sztuki"
  • pawilon nr 1 MTP
  • 10-16.11
  • wernisaż: 10.11, g. 18
  • kuratorzy: Katarzyna Kucharska, Maciej Kurak
  • koordynatorzy: Witold Modrzejewski, Mateusz Słociński