Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Teatr Polski w kolorze limonki

Nowy sezon w Teatrze Polskim otworzy pod koniec października premiera spektaklu o Marii Konopnickiej "jakiej nie znamy" - jak zapowiadają twórcy. Spektakl reżyseruje Wiktor Rubin.

.
Dyrektorzy Marcin Kowalski i Maciej Nowak podczas konferencji prasowej zapowiadającej limonkowy sezon w Teatrze Polskim, fot. materiały prasowe

Kolejna premiera w Polskim, który inauguruje właśnie sezon w kolorze limonkowym, planowana jest pod koniec grudnia - spektakl o powstaniu wielkopolskim "27 grudnia" wyreżyseruje Jakub Skrzywanek. Spektakl dedykowany będzie młodszym widzom - do współpracy przy jego przygotowaniu zaproszona została młodzież, a przedstawienie powstaje w koprodukcji z poznańskim Teatrem Animacji.

Nowy rok to początek pracy nad "Hamletem", który reżyserować będzie - po raz kolejny w Teatrze Polskim - Maja Kleczewska. W tytułową rolę ma wcielić się aktor pochodzący z Ukrainy. A na finał sezonu szykowana jest "Nana" Emila Zoli w reżyserii Moniki Pęcikiewicz, dawno niewidzianej na polskich scenach.

Oprócz wydarzeń na Dużej Scenie odbędą się też dwie premiery w Malarni, przygotowywane przez reżyserów młodszego pokolenia - Andrzeja Błażewicza i Beniamina Koca.

Ale Teatr Polski to nie tylko wydarzenia teatralne: 16 września, koncertem z udziałem uczniów PSM I stopnia przy ul. Głogowskiej w Poznaniu, inauguruje sezon Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego. 1 października z kolei, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, z koncertem wystąpi działający w teatrze Chór Międzypokoleniowy. Do obu projektów już wkrótce zorganizowany zostanie nabór.

oprac. sk