Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Satyra na władzę przy szampanie

Noc w teatralnych zakamarkach, orkiestra na żywo, bufet z wyszynkiem, tingel-tangel, pantomima, taniec, piosenki, burleska... - przed nami druga odsłona Extravaganzy w Teatrze Polskim! Premiera odcinka o władzy 15 grudnia w Piwnicy pod Sceną.

.
Pierwszy odcinek, "Extravaganza o miłości", miał premierę w lutym 2016 r., fot. P. Bedliński

"Po raz pierwszy od dawna poznaniacy sami z sobą robią porządek. (...) Wymiatają kąty, zaglądają pod dywany. Radośnie i z pieśnią na ustach. W peniuarze i koronkowej bieliźnie. W tangu i kankanie. Przy szampanie i śledziu. Otwierają szeroko okna, wietrzą wieloletni zaduch, biorą głęboki oddech, by pośmiać się z samych siebie" - pisaliśmy w lutym 2016 r. po premierze Extravaganzy o miłości - bezpruderyjnego spektaklu, który w pruderyjnym Poznaniu opatrzony był sporym ryzykiem.

Trupa pod wodzą reżyserki Joanny Drozdy w grudniu wraca do Piwnicy pod Sceną. Tym razem głównym tematem będzie - ujęta przez pryzmat satyry - władza. "Extravaganza powraca, by ponownie porwać w noc i zwodzić na słodkie pokuszenie. To zaproszenie do wspólnego marzenia o potędze władzy, jej obezwładniającym smaku, o obsesjach i fascynacjach, które na co dzień rządzą naszym życiem. Czym jest władza? Kogo? Nad kim? Czy chcemy ją mieć, czy jej ulegać? W ciele i w słowie, w tańcu i w piosence opowiemy o władzy zmysłów, pięknych idei i smutnych iluzji, o naszych ujmujących słabościach i najpiękniejszych grzechach." - zapowiadają jej twórcy.

Spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Będzie szampan i ostrygi oraz orkiestra na żywo, mile widziany ekstrawagancki strój. A zatem znów będzie gorąco!

sk

  • Extravaganza o władzy
  • reż. Joanna Drozda
  • premiera 15.12, g. 22
  • Teatr Polski, Piwnica Pod Sceną
  • bilety: 150 zł