Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Mały Kordian

"Kordianakt I" - spektakl inspirowany dramatem Słowackiego, zrealizowany przez młodych twórców pod opieką aktorów Teatru Polskiego - będzie miał premierę 2 lutego w Malarni.

.
Mała premiera "Kordiana" - 2.02 w Malarni Teatru Polskiego

To kolejny spektakl w ramach projektu "Mała premiera", którego założeniem jest przygotowanie - równoległe z premierą realizowaną przez aktorów zawodowych - tego samego tytułu z młodzieżą.

"Dorosły" "Kordian" w reżyserii Jakuba Skrzywanka miał premierę w połowie stycznia w Teatrze Polskim. Teraz dramat Słowackiego wzięli na warsztat młodzi twórcy pod opieką aktorów Teatru - Barbary Krasińskiej i Przemysława Chojęty. Zagłębiają się w pierwszy akt "Kordiana", inspiracje do stworzenia swoich postaci czerpali jednak w oparciu o cały dramat. "Spektakl jest próbą konfrontacji wrażliwości młodych aktorów, ich spojrzenia na rzeczywistość przez pryzmat doświadczeń piętnastoletniego Kordiana z pierwszej części utworu. W jaki sposób romantyczny XIX-wieczny tekst może łączyć się z emocjami, uczuciami współczesnych nastolatków?" - pytają twórcy spektaklu.

Autorami scenariusza i reżyserami małej premiery są: Barbara Krasińska i Przemysław Chojęta. W spektaklu grają: Zofia Dulska, Maria Kaźmierska, Weronika Mańczak, Antonina Mrówczyńska, Aleksandra Rekiel, Zuzanna Stempska, Teresa Zawieja, Szymon Grajek, Kacper Kujawa, Piotr Maik.

sk

  • "Kordianakt I" inspirowany dramatem Juliusza Słowackiego
  • Teatr Polski, Malarnia
  • mała premiera: 2.02, g. 18
  • kolejne spektakle: 3 i 4.02, g. 18