Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Gdy nie słychać słów

Pięć lat po premierze "Insight" - spektaklu nagrodzonego za najlepszą choreografię podczas Polskiej Platformy Tańca 2014 - Janusz Orlik powraca z nowym solo - "Mute". Premiera w piątek w Starym Browarze.

.
Janusz Orlik (fot. M. Łuczak)

"Żyjemy w stanie ciągłego strachu, zagrożenia i wykluczenia, otoczeni przez wydarzenia i głosy, którym staramy się nadać jakiś sens, i ludzi, z którymi chcemy, ale nie możemy się porozumieć. Wyczerpujemy się fizycznie i emocjonalnie, i ciągle wystawiani jesteśmy na próbę. Żyjemy w świecie, w którym czyny mówią głośniej niż słowa, a słowa już nie są słyszane. Gdzie nie chcemy widzieć i boimy się patrzeć" - czytamy w opisie spektaklu, do którego muzykę napisał rumuński kompozytor i multiinstrumentalista Alex Catona.

Reżyserem, choreografem, autorem scenografii i wykonawcą "Mute" jest Janusz Orlik - tancerz, choreograf uważany za jednego z czołowych twórców polskiej sceny tańca współczesnego. Absolwent warszawskiej szkoły baletowej, naukę tańca kontynuował w Brucknerkonservatorium Linz w Austrii. Występował  w produkcjach wielu choreografów, m.in. Olgi Cobos, Petera Miki, Catherine Guérin, Rebekki Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent, Nigela Charnocka.

oprac. sk

  • Janusz Orlik "Mute"
  • Stary Browar, Studio Słodownia +3
  • premiera: 2.02, g. 19