Kultura Poznań.pl

Teatr

opublikowano:

Biuro Podróży jedzie do Indii

W ramach International Theatre Festival of Kerala, odbywającego się w Thrissur w Indiach poznański Teatr Biuro Podróży zaprezentuje dwa spektakle: "Złe miasto" oraz widowisko plenerowe "Silence - cisza w Troi" - na finał festiwalu.

.
"Złe miasto", fot. materiały Teatru Biuro Podroży

Festiwal w Thrissur to miejsce spotkań całego środowiska teatralnego Indii. W swojej blisko 10-letniej historii gościł ponad 250 spektakli z całego świata. Co roku jego widownia rośnie - w 2017 przekroczyła 30 tys. widzów. Tegoroczna edycja, która rozpocznie się 20 stycznia, pokaże 30 produkcji teatralnych z całego świata (oprócz teatrów europejskich, zaproszone zostały teatry z Afryki Południowej, Chile, Izraela, Sri Lanki, Egiptu, Iranu). Pokazom spektakli towarzyszą liczne sympozja, a także spotkania artystów z widownią i krytykami.

"Silence - cisza w Troi" poznańskiego Teatru Biuro Podróży - metaforyczna opowieść o "oblężonym mieście" - został wybrany przez organizatorów na spektakl zamknięcia. "Spektakl jest inspirowany upadkiem miasta Aleppo, opowiada o uniwersalnym losie człowieka skazanego na wygnanie. Pokazuje ludzi, którzy znaleźli się w zawierusze wojennej i którym pozostały już tylko marzenia o ucieczce" - piszą twórcy.

Poznaniacy pokażą w Thrissur także "Złe miasto". To uniwersalna opowieść o mieście - skomplikowanym, niejednorodnym, toczonym chorobami organizmie.

Teatr Biuro Podróży powstał w 1988 r. (w tym roku będzie obchodził 30-lecie). Jego założycielem i reżyserem jest Paweł Szkotak. Spektakle prezentował w kilkudziesięciu krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Argentynie, Australii, Brazylii, Kolumbii, Kubie, Egipcie, Indiach, Iranie, Izraelu, Jordanii, Korei, Libanie, Meksyku, Palestynie, Singapurze, Taiwanie, USA i w większości krajów europejskich.

sk

  • Teatr Biuro Podróży na 10. International Theatre Festival of Kerala, Thrissur, Indie
  • 25 i 26.01: "Złe miasto"
  • 29.01: "Silence - cisza w Troi"