Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Spragnieni lata i muzyki

Fala upałów nie odpuszcza. Wszyscy spragnieni przyjemnej ochłody przy dźwiękach muzyki popularnej i niezależnej z pewnością będą zadowoleni z tego, że Cydr Lubelski Spragnieni Lata swój przystanek, po raz kolejny, będzie miał w Poznaniu.

.
fot. materiały prasowe

Trasa koncertowa swoją pierwszą edycję miała w roku 2014. Do tej pory w letnich i zimowych edycjach brali udział tacy artyści jak Natalia Przybysz, Tymon Tymański, Marika, L.U.C, Skubas, Julia Marcell, Xxanaxx, Rita Pax, The Dumplings, Gooral, Natalia Grosiak oraz Krzysztof Zalewski. 

W tym roku 11 sierpnia nad Jeziorem Maltańskim zagrają muzycy, którzy w ostatnich latach aktywnie i pozytywnie zmieniają polską scenę muzyczną. Kasia Lins, znana z programu X-Factor, jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Muzyka artystki najczęściej określana jest jako nostalgiczny alt pop z wpływami folku i rocka. Jej debiutancka epka Save me boy i późniejszy album długogrający Wiersz ostatni potwierdziły, że wokalistka wypracowała indywidualny styl i odnalazła swoją niszę w konkurencyjnym świecie muzyki popularnej.

Druga z występujących artystek to Marcelina. Piosenkarka podkreśla, że trasa Cydr Lubelski Spragnieni Lata będzie premierą jej nowego materiału z płyty, która ukaże się jesienią. Marcelina zadebiutowała w 2007 roku, a pierwszy album wydała w roku 2011, zdobywając od razu dużą popularność - singlowa piosenka Karmelove w serwisie YouTube osiągnęła ponad 17 milionów wyświetleń. Artystka współpracowała m.in. z Katarzyną Nosowską, Agą Zaryan, Anią Dąbrowską czy Urszulą Dudziak.

Bitamina to z kolei męska formacja, która w swojej twórczości łączy hip-hop oraz jazz. Wydali już cztery albumy, które zostały bardzo entuzjastycznie odebrane przez słuchaczy. Mimo iż członków zespołu dzielą kilometry (Mateusz Dopieralski mieszka w Niemczech) i zaprzątają nie tylko muzyczne sprawy (Amar Ziembiński i Piotr Sibiński założyli firmę produkującą ekologiczny ser, a Mateusz jest aktorem), to ich kolejne płyty i koncerty potwierdzają, że podchodzą bardzo profesjonalnie do muzyki. Wśród wykonawców usłyszymy również słynny duet poszukiwaczy nowych brzmień, czyli Smolik/Kev Fox.

Aleksandra Bliźniuk

  • Cydr Lubelski Spragnieni Lata: Kasia Lins, Marcelina, Bitamina, Smolik/Kev Fox
  • scena nad Jeziorem Maltańskim
  • 11.08, g. 18
  • wstęp wolny

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2018