Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Siedem dni muzyki

Kiedy w ubiegłym roku ruszali w trasę koncertową promującą ich najnowszy album "7", bilety na koncert w CK Zamek rozeszły się w mgnieniu oka. W najbliższy piątek Voo Voo wraca do Poznania, by rozpocząć koncert utworem..."Piątek". Bo jak śpiewa wokalista formacji: "Przecież to piątek stał się naszym świętem".

.
fot. Tomasz Nowak

Każdy nowy album formacji Wojciecha Waglewskiego to otwarcie kolejnego etapu, w którym artyści znów patrzą w przyszłość, przyglądając się bezkresnej bańce czasu. Nie inaczej jest w najnowszej "Siódemce", której utwory wpisali w cykliczność kolejnych dni tygodnia. Wydawać by się mogło, że ta autorefleksja jest dobra dla panów w średnim wieku - nic bardziej mylnego. Stanowi ona raczej wskazówki dla każdego wrażliwego uczestnika koncertu, ponieważ w tej powolnej drodze codziennych przeżyć przysłuchujemy się prywatnej nostalgii, zawartej zarówno w tekstach, jak i melodyce - na pierwszy rzut oka swobodnie improwizowanej, a jednak wciąż głęboko przemyślanej przez wybitnych muzyków zespołu.

Voo Voo w swoim najnowszym albumie serwuje nam pewien kod interpretacyjny. Każdy koncert rozpoczyna się utworem tożsamym z dniem tygodnia. I tak w piątek, 9 marca, w Auli Artis, koncert rozpocznie się właśnie "Piątkiem". - Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od "Poniedziałku", we wtorki od "Wtorku" itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie - tłumaczył w jednym z wywiadów Waglewski. Przyznał, że chciał stworzyć płytę, której... nikt nie będzie chciał słuchać: - Syn mi powiedział: "Już nie musisz nikomu niczego udowadniać. Nagraj coś, czego nikt nie kupi". Poszedłem za tą radą - mówił.

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów z albumu, a towarzyszący mu skład zespołu tworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski.

Katarzyna Nowicka

  • Koncert Voo Voo
  • Aula Artis
  • 9.03, g. 20
  • bilety: 79 i 89 zł

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2018