Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Męskie Granie "zagra sobie i wam"

Czy "wszyscy muzycy to wojownicy"? Tego dowiemy się w sobotni wieczór na poznańskiej Cytadeli. "Ognia!"

.
fot. D. Kramski/materiały prasowe

Bilety na Męskie Granie są rarytasem nieosiągalnym dla większości chętnych. Wielu z logujących się na stronach z wcale nie tanimi wejściówkami odchodzi z kwitkiem, a mniej więcej od połowy czerwca social media pełne są błagalnych nawoływań o sprzedaż chociażby jednej wejściówki. Tylko nikt ich sprzedać nie chce. I nic w tym dziwnego. Plenerowe koncerty spod znaku Męskie Granie to okazja do zobaczenia w jeden wieczór na jednej scenie plejady polskich gwiazd.

Od 2016 roku w Poznaniu koncerty odbywają się na Cytadeli. Podczas tegorocznej poznańskiej odsłony koncertu wystąpią: Katarzyna Nosowska (po zakończeniu kariery jako wokalistka grupy Hey realizująca się w solowym projekcie), Bitamina, Organek i słynące z niesamowicie energetyzujących koncertów Łąki Łan. Line-up koncertu uzupełnią The Dumplings, Sokół i jego goście oraz Męskie Granie Orkiestra złożona z wspomnianych już Katarzyny Nosowskiej i Tomasza Organka oraz Krzysztofa Zalewskiego, znanego z duetu z Bass Astralem Igo. Dołączyli do nich muzycy: Michał Król, Marcin Macuk, Bartłomiej Pająk, Piotr Pawlak i Michał Maliński.

Dla tych, którym będzie ciągle mało na dodatkowej Scenie Ż wystąpią Marta Zalewska, The Cassino, Tęskno, a także artyści związani z Poznaniem - Rat Kru oraz duet Rebeka.

I tylko żałować możemy, że podczas poznańskiego koncertu nie usłyszymy największej gratki tegorocznej trasy koncertowej - Orkiestry Orkiestr. Z okazji 10-lecia Męskiego Grania w Warszawie i podczas finałowego koncertu w Żywcu zespół stworzony z muzyków grających utwory zapowiadające kolejne trasy koncertowe wykona wszystkie dotychczasowe promocyjne single. A może to okazja by wybrać się w przepiękny Beskid Żywiecki? Życzę tego "sobie i wam".

Adam Jastrzębowski

  • Męskie Granie 2019
  • park Cytadela
  • 13.07, od g. 17
  • bilety wyprzedane

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2019